KSI pokonał Joe Wellera w walce YouTuberów i wyzwał na pojedynek kolejne osoby!

KSI pokonał Joe Wellera w walce YouTuberów i wyzwał na pojedynek kolejne osoby!

O walkach YouTuberów w ostatnim czasie jest naprawdę głośno. Co ciekawe, nie tylko na polskim YouTube, gdzie oficjalnie ogłoszono pojedynek pomiędzy Rafonixem a Danielem Magicalem, ale także za granicą. Wczoraj miała miejsce pierwsza tego typu gala, w której zmierzyli się znani na całym świecie twórcy YouTube - KSI (17 milionów subskrypcji) oraz Joe Weller (blisko 5 milionów subskrypcji).


Jak doszło do walki?

Wszystko zaczęło się od spięcia pomiędzy twórcami i ich wymianą zdań na Twitterze. Ostra konfrontacja przeniosła się na YouTube gdzie zarówno KSI jak i Joe nagrali na siebie materiały. Weller postanowił wyśmiać twórczość artystyczną pierwszego, a ten odpowiedział "dissem". YouTubowa "drama" nie miała końca, a twórcy nadal publikowali filmy, w których wzajemnie się oskarżali. Tak doszło do rozmowy na temat potencjalnej walki YouTuberów, która w krótkim czasie została zapowiedziana właśnie na 3 lutego 2018 roku.

Tak jak zapowiedziano, tak się stało. Wczoraj wieczorem w londyńskiej Copper Box Arenie odbyła się gala, na której główną atrakcją było starcie KSI oraz Joe Wellera. Na miejscu zgromadziło się blisko 8 tysięcy osób, którzy dopingowali swoim faworytom. Ta liczba to jednak nic przy tym, ile osób oglądało wszystko w internecie. Na kanałach obu twórców odbyła się darmowa transmisja. Na kanale KSI oglądał ją w szczytowym momencie nieco ponad 1 milion osób (średnio podczas walki 800 tysięcy), a na kanale Joe ok. 300 tysięcy użytkowników. Niesamowite liczby!


Moment przekroczenia miliona oglądających osób uwieczniony przez jednego z użytkowników naszej grupy na Facebooku.


Jak wyglądała walka?

Przed spotkaniem wszyscy spodziewali się wyrównanej walki. Joe Weller miał wcześniej styczność z boksem, co zdecydowanie było jego atutem, natomiast KSI wyglądał na znacznie lepiej przygotowanego pod względem kondycji, co pokazywał na swoich wcześniejszych materiałach. Samo starcie zostało jednak w pełni zdominowane przez KSI, który mimo błędów technicznych od początku walki dominował nad Wellerem, wymierzając mu cios za ciosem. Po którymś już uderzeniu, Joe ledwo stał na nogach, a sędzia postanowił przerwać dalszą walkę, ogłaszając zwycięstwo KSI w 3 rundzie z 6. Ostatnią rundę walki obejrzycie poniżej (decydujące podejście od 2:24).Po odebraniu mistrzowskiego pasa, KSI podziękował Wellerowi za walkę mówiąc, że był on silniejszy niż myślał. Oto co dokładnie powiedział:
Joe, you were way tougher than I thought. Fair play, bro. Respect for you getting in the ring and for giving me a tough battle.

Na sam koniec KSI wyzwał na pojedynek innych YouTuberów, z którymi miewał spięcia. Wspomniał m.in. Jake'a oraz Logana Paula.
If any YouTuber wants it, you can come get it. Jake Paul, Logan Paul, any of the Pauls. I don’t care.

A wy, co sądzicie o takim sposobie na rozwiązywanie konfliktów pomiędzy twórcami? Spotkanie na ringu to dobry pomysł?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.