Krzysztof Gonciarz opublikował wiadomość do prezydenta

Krzysztof Gonciarz opublikował wiadomość do prezydenta

Tematy polityczne są z reguły pomijane przez większość YouTuberów, jednak czasem nadchodzą takie momenty, gdy część z nich zabiera w nich swój głos, aby dotrzeć z ważnym przekazem do swoich odbiorców. Dziś na kanale Krzysztofa Gonciarza pojawił się film skierowany do... prezydenta Andrzeja Dudy.


"Szanowny Panie Prezydencie" - taki słowami Krzysztof Gonciarz rozpoczął dzisiejszy materiał na swoim kanale i tak też postanowił go nazwać. Twórca w blisko 15-minutowym monologu odniósł się do ostatnich wydarzeń w kraju i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat społeczności LGBT. Dla przypomnienia, prezydent na sobotnim spotkaniu wyborczym w Brzegu, powiedział m.in.: "próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to jest po prostu ideologia". Słowa te stały się głównym tematem opinii publicznej w kraju, a także zostały poruszone oraz negatywnie skomentowane przez światowe media. Twórca wyraził zdziwienie słowami prezydenta oraz jak sam powiedział, nie wie co one za sobą niosły, oprócz pogorszenia całej sytuacji. YouTuber powiedział m.in.:
Bardzo okrutne jest to, że tłamszenie pewnej społeczności ludzi w Polsce, czyni się elementem kampanii wyborczej, ponieważ jakkolwiek się te wybory nie skończą, to Ci ludzie na tym ucierpią. Mówię o sytuacjach typu prześladowanie w szkole, to jest codzienność dla tego typu ludzi. [...] Zwracam się do pana prezydenta i pani prezydentowej jako do urzędującej pary prezydenckiej, od której jako obywatel, oczekuję pewnego moralnego przykładu. Wydaje mi się, że strona, w którą w Polsce idziemy, jest mroczna i dalsze kroki robione na tej ścieżce poprowadzą nas po prostu w stronę mroku. Nie ma się po prostu czego bać ze strony społeczności LGBT. Ja jestem przekonany, że państwo to wiedzą.

Cały materiał Krzysztofa Gonciarza obejrzycie poniżej:Widzowie pozytywnie ocenili film, a także docenili fakt, że twórca nie naruszył żadnych poglądów, a jedynie zwrócił uwagę na pewien problem oraz podkreślił wartość każdego człowieka.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.