Tak Krzysztof Gonciarz spędza czas w Chinach

Tak Krzysztof Gonciarz spędza czas w Chinach

Krzysztof Gonciarz w swoim życiu odwiedził mnóstwo przeróżnych miejsc na świecie, a część z jego wypraw możemy na bieżąco śledzić poprzez regularnie publikowane przez niego materiały. Okazuje się, że twórca (aż do teraz) ani razu nie przekroczył jeszcze chińskiej granicy i nie zwiedzał tego socjalistycznego kraju. 


W tym roku postanowił to zmienić i prawie tydzień temu poprzez wrzucenie zdjęcie na Facebooka poinformował swoich widzów o tym, że przebywa aktualnie w Szanghaju.Tego samego dnia ukazał pierwszy film relacjonujący jego wyjazd do Chin, na którym zobaczyć mogliśmy chociażby drogę Krzyśka z tokijskiego mieszkania do chińskiego hotelu. Poznaliśmy także Weronikę, która na stałe mieszka w Szanghaju i prowadzi kanał na YouTube opowiadający o jej życiu właśnie w Chinach. Będzie ona swoistym przewodnikiem pomagającym Krzysztofowi w oswojeniu się z nowym krajem, kulturą i kuchnią, która jest zupełnie inna niż tą, którą zdążył dotąd poznać.Kolejny dzień przyniósł kolejny film z wyprawy Krzysztofa Gonciarza do Chin. Wraz z Weroniką postanowił wybrać się w organizacyjną wycieczkę po Szanghaju w celu zaplanowania całego pobytu i wstępnego rozeznania się z tym, co warto w tym wielkim mieście zobaczyć.Weronika pokazała Krzyśkowi pewien specyficzny "targ" w Szanghaju, gdzie rodzice starają się znaleźć drugą połówkę dla swojego dziecka. Co ciekawe - często dzieje się to przed nimi w tajemnicy. Więcej dowiecie się z poniższego filmu.


Kolejny materiał to przede wszystkim opisanie przez Krzysztofa swoich pierwszych wrażeń odnośnie pobytu w Chinach. Jest to dla niego z pewnością całkowicie odmienny kraj, gdzie wszystko jest zróżnicowane - przede wszystkim kuchnia, którą jednym słowem opisać można jako bardzo oryginalną.


Jak Chińczycy reagują na obecność obcokrajowców? Zazwyczaj nie zwracają na nich uwagi, lecz co jakiś czas zdarzają się naprawdę ciekawe akcje z tym związane. Jednej z nich doświadczył przykładowo Krzysztof Gonciarz - została ona udokumentowana na poniższym filmie.


Jedzenie robaków na pewno nie kojarzy się z czymś przyjemnym. Natomiast w Chinach jest to coś zupełnie normalnego i Krzysiek nie byłby sobą, gdyby wraz z Weroniką ich nie skosztował. 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ O KRZYSZTOFIE GONCIARZU W QUIZIE NA NASZEJ STRONIE!Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.