Krzysztof Gonciarz przypadkowo nagrał najsilniejsze od 10 lat trzęsienie ziemi w Tokio

Krzysztof Gonciarz przypadkowo nagrał najsilniejsze od 10 lat trzęsienie ziemi w Tokio

Znany YouTuber przypadkowo nagrał trzęsienie ziemi w Japonii. Miało ono siłę 7,3 stopni w skali Richtera, co oznacza że było najsilniejszym trzęsieniem ziemi w ciągu ostatnich 10 lat.


Potężne trzęsienie ziemi uderzyło w północno-wschodnią część Japonii o 23:08 czasu japońskiego. Najbardziej odczuwalne było w prefekturach Miyagi i Fukushima, gdzie wybuchło przez to wiele pożarów. Na razie wiadomo, że co najmniej 50 osób zostało rannych.

YouTuber znany między innymi ze swoich vlogów z Japonii - Krzysztof Gonciarz - przypadkowo nagrał to wydarzenie. Film ma trochę ponad minutę, a autor skomentował go:
Zbiegiem okoliczności nagrywałem film, jak zaczęło się trzęsienie ziemi - najsilniejsze od 10 lat. Oto jak to wygląda w praktyce - wszystkie przedmioty zaczynają hałasować. Dobra praktyka jest schować się pod stół/biurko, dobrze jest też otworzyć drzwi wejściowe do mieszkania. Trzęsienie trwało około minuty i w Tokio nie spowodowało większych szkód, ale podobno niektórym popaliły się komputery i inna elektronika.


Również podziękował swoim widzom za odzew oraz uspokoił ich:
Nic mi nie jest i nie mam żadnych strat.

Wszelkie media społecznościowe obiegły filmiki z trzęsienia ziemi. Jak widać, nie każdy obszedł się bez strat materialnych.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.