Krzysztof Gonciarz pokazuje czym nagrywa filmy

Krzysztof Gonciarz pokazuje czym nagrywa filmy

Praktycznie każda osoba rozpoczynająca swoją karierę w serwisie YouTube, zastanawia się, jakiego sprzętu powinno się użyć do kręcenia filmów w dobrej jakości. Kilka rad postanowił udzielić sam Krzysztof Gonciarz, który w tym temacie zna się jak nikt inny.


Niedawno na naszej stronie pojawił się artykuł, dotyczącej nowej serii na kanale Gonciarza - „Sztuka Składania Historii”. Artykuł ten możecie przeczytać klikając tutaj. Pisaliśmy w nim o specjalnym making of’ie, który będzie się pojawiał po każdym filmie z tej serii.


Nieprzypadkowo więc, wczoraj Krzysztof nagrał pierwszy odcinek making of'a. Przedstawił on w nim sprzęt, który użył do nagrania "Sztuki Składania Historii". Pokazał nam w nim, jakich aparatów użył, a także, jaki obiektyw należy dobrać do kręcenia nocnych scen, czyli takich, gdzie jest niewiele światła. W materiale użył też różnych statywów, dzięki którym obraz jest stabilny. W samym filmie, Gonciarz skupił się także na sprzęcie użytym do montowania. Powiedział, na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie komputera lub laptopa, który ma być używany w celu tworzenia produkcji.


gonciu


Być może takie rady okażą się dla niektórych bardzo przydatne. W następnych making of’ach będzie dokładniej poruszony m.in. montaż filmów. Tymczasem, zachęcamy Was do obejrzenia materiału Gonciarza oraz do przeczytania jego artykułu dotyczącego kadrowania, który znajduje się na stronie Intela. Czy Wy także nie możecie się doczekać drugiego odcinka Sztuki Składania Historii? Co sądzicie o tej serii?avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu