Krzysztof Gonciarz i #stopciezarowkom. O co chodzi w całej akcji?

Krzysztof Gonciarz i #stopciezarowkom. O co chodzi w całej akcji?

Krzysztof Gonciarz poinformował wczoraj o akcji #stopciezarowkom. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na nadużywanie wolności słowa w sposób atakujący osoby o innych poglądach i przekonaniach. Na czym polega przedsięwzięcie?


Na warszawskie ulice wyjechała wczoraj ciężarówka oklejona sloganami "każdy może okleić ciężarówkę i gadać z niej głupoty" oraz "nie do wiary, że to jest legalne". Cała akcja ma oczywiście za zadanie zwrócić uwagę na problem jakim jest nadużywanie wolności słowa i szkalowanie danych grup społecznych.

"Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się krzywdzenie innych" - chyba ten cytat najdobitniej opisuje przesłanie przedsięwzięcia #stopciezarowkom. W stolicy bowiem coraz częściej można dostrzec pojazdy ciężarowe obklejone hasłami atakującymi różne mniejszości. 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Pomachajmy do siebie Warszawo


Post udostępniony przez Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz)


Krzysztof Gonciarz nie pierwszy raz wspiera tego typu projekty. W swoich materiałach dosyć regularnie wypowiada się na temat dyskryminacji osób LGBT i obecnej sytuacji w kraju. W ostatnich dniach na swoich publicznych profilach wyraził także szczególną solidarność z osobami LGBT protestującymi w związku z zatrzymaniem aktywistki znanej jako Margot.

 

Co sądzicie o całej akcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.