Krzysztof Golonka testuje najstarsze korki piłkarskie!

Krzysztof Golonka testuje najstarsze korki piłkarskie!

Na przestrzeni lat wraz z rozwojem piłki nożnej zmieniała się także towarzysząca jej technologia. Aktualnie sprzęt piłkarski jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego sportowca, jednak kiedyś nie wyglądało to tak kolorowo. Dziś na kanale Krzyśka Golonki pojawił się film, w którym testuje on buty... z 1950 roku! Jak sprawdziły się w praktyce i czy dziś da się jeszcze w nich grać?


Zabytkowe korki nie mogły wpaść w lepsze ręce - nie od dziś wiadomo, że Krzysiek stał się prawdziwym ekspertem, jeśli chodzi o praktyczne spojrzenie na piłkę nożną na polskim YouTube. Żeby było ciekawiej, Krzychu porównał stare buty z najnowszym modelem korków, w których grają dzisiaj profesjonalni piłkarze. Chciał on lepiej poczuć i pokazać nam czym różnią się oba modele i jakie ograniczenia musieli pokonać piłkarze poprzednich epok.

Przede wszystkim starsze korki sprzyjały licznym kontuzjom, nie wspominając już o tym, że kontrolowanie piłki z ich pomocą nie było zbyt proste. Tak czy inaczej, na materiale możemy zobaczyć, że wprawiony gracz, taki jak Krzysiek i tak daje sobie w nich radę.To nie pierwszy tego typu film na kanale Trenuj z Krzychem. Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć również podobne zestawienie, tylko że piłek - współczesnej i takiej, jaką grano na najwyższym poziomie w 1930 roku.Już teraz czekamy na kolejne filmy Krzyśka. Bez wątpienia są to materiały, które warto zobaczyć. Ciekawe co na warsztat weźmie Krzychu w kolejnym swoim materiale!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.