Kruszwil parodiuje Marcina Dubiela

Kruszwil parodiuje Marcina Dubiela

Film, w którym Marcin Dubiel obdarowuje bezdomnego bardzo drogimi butami zebrał bardzo negatywne opinie. Na jego temat wypowiedziało się także wiele znanych twarzy z polskiej sceny YouTube - Kruszwil zrobił to jednak na swój specyficzny sposób. 


Po opublikowaniu "charytatywnego" materiału na Marcina wylało się sporo hejtu. Zdaniem wielu osób emanował on bogactwem, co było zbędne w filmie o takim charakterze. Co więcej, użytkownicy nie rozumieją dlaczego przekazał on bezdomnemu buty zamiast obdarować go bardziej przydatniejszymi rzeczami lub przelać ich równowartość chociażby na dom dziecka. Jeśli jeszcze nie widzieliście akcji twórcy i nie macie wyrobionej opinii na jej temat to zachęcamy do obejrzenia klipu poniżej.Na temat tej sprawy wypowiedziało się sporo popularnych osób z polskiej sceny YouTube -  w tym także Kruszwil. Marek postanowił podejść do kwestii bardziej w swoim stylu i stworzył specyficzną parodię akcji Marcina.

Zamiast poszukiwań trzeźwego bezdomnego specjalnie wybrał on osobę, która była pod widocznym wpływem alkoholu. Poprosił ją o szczerą odpowiedź na pytanie dotyczące celu na jaki wyda pieniądze. Mężczyzna odpowiedział, że chętnie kupiłby jeszcze trochę napojów wyskokowych. Kruszwil wraz z Kamerzystą zaczekali na niego aż wróci ze sklepu z przedmiotami nabytymi za podarowaną gotówkę po czym wręczyli mu kolejne wysokie kwoty.

Film ten to również kolejny odcinek "family friendly" stworzony zaraz po usunięciu przez YouTube poprzedniego materiału o czysto charytatywnej treści. Jest on więc nie tylko parodią akcji Marcina, lecz również satyryczną odpowiedzią na niezrozumiałą politykę platformy.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.