Kruszwil idzie na wojnę z YouTube i zamyka obecny kanał

Kruszwil idzie na wojnę z YouTube i zamyka obecny kanał

Kruszwil od dłuższego czasu boryka się z przycinanymi zasięgami i blokowanymi filmami. Tym razem podjął radykalne środki, otwarcie wypowiedział wojnę platformie, zamknął obecny kanał oraz założył nowy.


To, że Lord Kruszwil od zawsze balansował na krawędzi przestrzegania regulaminu YouTube, nie jest żadną tajemnicą. Kąpanie dziewic, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu na nagraniach to często przejawiające się motywy na tym kanale. Po tym, jak kanał Marka i Kamerzysty biły rekordy popularności w serwisie, z miesiąca na miesiąc zasięgi w coraz większym stopniu przycinano zasięgi, usuwano monetyzację, a nawet blokowano niektóre filmy. Kruszwil wypowiedział więc wojnę YouTube i założył nowy kanał – Kruszwil & Kamerzysta.


Na nowym kanale pojawił się pierwszy film, który w 6 godzin po opublikowaniu zgromadził ponad pół miliona wyświetleń. Sam kanał w 4 godziny zebrał 200.000 subskrybentów. Stary profil Marka, który gromadzi obecnie 2,7 mln subskrypcji, ma pozostać nieaktywny do odwołania. Czy Marek poprzez założenie nowego kanału, a także potencjalnie wielu kolejnych, ma szansę "wygrać" z YouTube?


avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu