Kruszwil kontratakuje i publikuje film o TVN

Kruszwil kontratakuje i publikuje film o TVN

W ostatni poniedziałek w programie UWAGA! TVN wyemitowany został kolejny odcinek programu mówiący o niebezpieczeństwach jakie mogą napotkać dzieci w Internecie. Jako przykład przedstawiony został kanał Kruszwila. YouTuber postanowił odpowiedzieć.


O niebezpiecznym wpływie niektórych internetowych twórców - zazwyczaj amatorów, kolejny raz postanowiła powiedzieć telewizja. W programie UWAGA! TVN przedstawiony został reportaż na ten temat. W UWAGA! PO UWADZE przeprowadzono natomiast rozmowę z młodzieżą, przedstawiając widzom przykłady niebezpiecznych treści. Budowanie świadomości w tym aspekcie jest na pewno ważne, ale wielu widzów programów zauważyło, że spora część stacji telewizyjnych prezentuje równie niebezpieczne zachowania w swoich programach.Kruszwil, który w programie został wymieniony jako twórca kanału niebezpiecznego dla dzieci w sieci, postanowił szybko zareagować. Wczoraj na jego kanale YouTube opublikowany został film pt. "Uwaga Kruszwil", w którym twórca odpowiedział na reportaż UWAGI! TVN. YouTuber nagrał swego rodzaju parodię programu, przedstawiając w nim wszelkie niebezpieczeństwa jakich mogą doświadczyć dzieci podczas oglądania popularnych seriali stacji.W komentarzu pod filmem twórca napisał:
Chrońmy najmłodszych! Kontrola rodzicielska w teleodbiornikach oraz przede wszystkim rozmowa z dziećmi to podstawa.

Film Kruszwila został przyjęty niesamowicie dobrze w internecie. W ciągu 24h od jego publikacji został obejrzany ponad 800 tysięcy razy, a pod materiałem znajdziemy ok. 150 tysięcy łapek w górę, w stosunku do zaledwie 2 tysięcy w dół. W komentarzach możemy natomiast przeczytać wiele pozytywnych opinii. Te piszą zarówno widzowie Kruszwila, jak i osoby które nie śledzą jego twórczości, a nawet jej nie pochwalają. Internauci komentują:
Lord, nie oglądam Cię, ani też nie lubię specjalnie Twojego contentu. Mimo to, ogromny szacunek za poruszenie tego tematu i wytoczenie dział przeciwko TVN.


Co jak co, nie lubię twojego kanału, ale takie rzeczy powinieneś nagrywać.

Nie brakuje też negatywnych opinii, z którymi trudno się nie zgodzić. Kanał Kruszwila prezentuje bardzo kontrowersyjne treści. Unikanie problemu poprzez odpowiedź w taki sposób na pewno nie przyczyni się do zmian w tym aspekcie. Warto mieć jednak świadomość, że zarówno w internecie jak i w telewizji możemy natknąć się na nieodpowiednie i często podobne treści.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.