Kraina Grzybów powróciła z ostatnim odcinkiem serii po półtorarocznej przerwie

Kraina Grzybów powróciła z ostatnim odcinkiem serii po półtorarocznej przerwie

YouTube to platforma, na której umieszczane są różnorodne materiały - począwszy od tych zupełnie płytkich mających na celu rozweselenie oglądającego po naprawdę zaskakujące, a momentami nawet przerażające. Kanałem należącym do tej drugiej grupy jest niewątpliwie Kraina Grzybów, który uchodzi od kilku lat za jeden z najbardziej tajemniczych w Polsce. Po dość długiej przerwie opublikowany został na nim ostatni odcinek serii Poradnik Uśmiechu.


Pierwszy odcinek pojawił się ponad trzy lata temu i od razu przyciągnął liczne grono odbiorców zainteresowanych niecodzienną treścią. Pierwsze co rzuciło się wszystkim w oczy to montaż i jakość wideo rodem sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak ta niespotykana cecha wraz z psychodelicznym zamysłem projektu spotkała się ze świetnym uznaniem i rozpoczęciem domysłów na temat tego, czym Kraina Grzybów tak właściwie jest i w jakim celu ktoś wpadł na pomysł jej stworzenia. Dla wszystkich, którzy po raz pierwszy spotykają się z tą twórczością pierwszy odcinek serii zamieszczamy poniżej.Po premierze powyższego materiału w internecie pojawiło się mnóstwo teorii spiskowych i prób rozszyfrowywania tego dziwnego przedsięwzięcia. Jedyny fakt jaki można bezsprzecznie wysnuć po obejrzeniu dotychczas opublikowanych klipów to, że wszystko związane jest z bombami atomowymi, których wybuch powoduje właśnie powstanie tytułowego "grzyba". Powstał nawet specjalny kanał skupiający się na interpretacji poszczególnych kwestii związanych z serią Poradnik Uśmiechu - Kraina X.Niestety po premierze drugiego odcinka serii fani byli coraz bardziej zniecierpliwieni tym, że muszą tak długo czekać na następne materiały. Po jakimś nieregularnym okresie czasu doczekiwali się jednak momentów, że kolejny Poradnik Uśmiechu był wrzucany. Jednak tym razem niestety część widzów kanału Kraina Grzybów powoli przestawała interesować się tą twórczością z jednego konkretnego powodu - minął ponad rok od premiery poprzedniego większego materiału, a jedyne nowości jakie otrzymywali to dziwne posty na facebookowym profilu. Tymczasem po prawie dwóch latach wreszcie nastała na chwila, kiedy teoretycznie ostatni film należący do popularnej serii ujrzał światło dzienne. Tym razem dawka dziwnych treści została podwojona, poruszone zostały nowe wątki, a stare wydawałoby się, że dobiegły końca, lecz jak to wiele razy bywało w przypadku Krainy Grzybów - z tym nie jest tak łatwo. Co by nie było - według nas i wielu fanów kanału, szósty odcinek Poradnika Uśmiechu bije na głowę kilka poprzednich. Znajdziecie go poniżej.Pozostaje nam tylko oczekiwać dalszych wieści odnośnie rozwoju Krainy Grzybów. Na razie nie wiemy praktycznie nic i jak to bywało już wielokrotnie - musimy przygotować się na długi czas oczekiwania.

Co sądzicie o "ostatnim" odcinku Poradnika Uśmiechu? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.