Radek Kotarski i Arlena Witt ogłosili swoje nowe książki!

Radek Kotarski i Arlena Witt ogłosili swoje nowe książki!

Książki autorstwa popularnych twórców internetowych zazwyczaj ogłaszane są długo przed ich premierą i odpowiednio nagłaśniane. Tym razem sytuacja jest nieco inna, bowiem Radek Kotarski i Arlena Witt zapowiedzieli swoje dzieła w dniu, kiedy ujrzały one światło dzienne. 


W przypadku Radosława Kotarskiego, najnowsza produkcja to nie jego debiut jeśli chodzi o sferę literacką, lecz może się wydawać, że ambitniejszy. Niecały rok temu (21 października 2016 roku) w księgarniach pojawiła się książka "Nic bardziej mylnego", gdzie twórca potwierdzał bądź obalał wiele popularnych i upowszechnionych mitów z przeróżnych dziedzin. O nowym projekcie było jednak do tej pory bardzo cicho - pracę nad nim Radek ukrywał dosłownie przez cały czas od publikacji poprzedniego. Mowa tutaj o "Włam się do mózgu", czyli przedsięwzięciu, do którego twórca specjalnie nauczył się języka szwedzkiego w pół roku - wszystko to w celu sprawdzenia przeróżnych metod uczenia się i przetestowania, które z nich faktycznie są prawdziwe. Opis samej książki prezentuje się następująco:
Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę.

Szczegółowo o samej literaturze wypowiedział się w materiale wideo, które niedawno opublikowane zostało na jego kanale. Możecie je obejrzeć poniżej:To jednak nie koniec ciekawych wieści. W tym samym momencie swoją książkę ogłosiła również Arlena Witt. Z okazji setnego odcinka swojego programu postanowiła wreszcie podjąć się tematu angielskiej gramatyki - nie zrobiła jednak tego w tradycyjnej dla siebie formie. Postanowiła stworzyć dwa tomy poradnika o nazwie "Grama to nie drama", na których łamach pomaga w zrozumieniu z pozoru niezwykle trudnych zagadnień. O tym projekcie twórca również nie mówił zbyt wiele - opisuje go jednak następująco:
Napisałam taką książkę, jakiej sama chciałabym używać. Uważam, że do mówienia o gramatyce nie są potrzebne trudne pojęcia ani długie wyrazy. Język to zabawa, więc mam nadzieję, że oprócz tego, że nauczysz się angielskiej gramatyki, będziesz też przy tym dobrze się bawić.

O swojej książkowej przygodzie Arlena opowiedziała w specjalnym materiale, który możecie zobaczyć poniżej:Dlaczego postanowiliśmy sporządzić tekst zbiorowy na temat tych projektów zamiast zająć się nimi oddzielnie? Głównym powodem jest to, że zarówno książka Radka Kotarskiego oraz Arleny Witt mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Przede wszystkim - ogłoszone zostały w tym samym czasie oraz wydawane są przez to samo wydawnictwo, Altenberg. Ponadto nie znajdziecie ich w żadnych księgarniach - dostępne są tylko i wyłącznie za pośrednictwem tej strony. Co więcej - każdy zakupiony egzemplarz którejkolwiek z książek skutkuje ufundowaniem jednego ciepłego obiadu w ramach programu Pajacyk. To oczywiście nie koniec - gdy zamówicie książkę Radka albo Arleny otrzymacie wersję osobiście podpisaną przez autora.

Jutro swoją premierę ma również drugi literacki projekt Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, o którym jednak nieco więcej w osobnym artykule.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.