Znaczny wzrost sprzedaży konsol do gier!

Znaczny wzrost sprzedaży konsol do gier!

Obecnie wszyscy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach, a wszystko przez koronawirusa SARS-CoV-2. Sytuacja, w której się znaleźliśmy nie wpływa pozytywnie na gospodarkę, bowiem wiele przedsiębiorstw przestaje funkcjonować. Jak się okazuje, nie dotyczy to jednak firm produkujących konsole do gier.


Dane zebrane w dniach 16-22 marca mówią jasno - Sony, Microsoft i Nintendo sprzedały łącznie ponad 259 tys. urządzeń PlayStation, Xbox i Switch. Jest to aż 155-procentowy odnotowalny wzrost. Nietrudno było domyślić się, że ludzie zatrzymani w domach będą potrzebować rozrywki, jednak sprzedaż osiąga naprawdę ogromne wyniki.

W Wielkiej Brytanii i Australii zauważono największe wzrosty - 250 i 285,6 procent. Kolejno we Francji - 140,6 procent, Włoszech 84 procent, a w Hiszpanii 66,1 procent.Aktualnie czekamy na premierę nowych technologii, które mają zastąpić Xboxa One oraz PlayStation 4 - prognozowana sprzedaż na ten okres była więc znacznie niższa. Wiadomo w końcu, że potencjalni klienci najczęściej wolą poczekać i zainwestować w coś nowszego i lepszego.

Jak wy spędzacie ten trudny czas? Korzystacie z konsoli do gier? A może sami dopiero zdecydowaliście się na jej zakup? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.