Koreańska wersja „Domu z Papieru” zamówiona przez Netflixa

Koreańska wersja „Domu z Papieru” zamówiona przez Netflixa

Netflix planuje wypuścić koreańską adaptację popularnego serialu o zamaskowanych przestępcach rabujących mennicę. Alex Pina - twórca oryginalnej, hiszpańskiej wersji zostanie producentem wykonawczym ekranizacji.


La Casa De Papel początkowo zjawił się w gorącej Hiszpanii jako zwykły serial kryminalny. Dopiero gdy serial został przejęty przez platformę Netflix'a, ten uzyskał międzynarodową sławę.

Fani serii w tym roku obejrzeli już 4 sezon przygód Profesora i jego zgranej grupki przestępców. Przypomnijmy, że popularność kryminału stała się tak duża, iż twórcy od czasu do czasu wypominają swój błąd, jakim było uśmiercenie jednej z postaci. Maska Salvadora Dalego jest rozpoznawana już nie tylko w Europie, czy Stanach Zjednoczonych - Koreańscy filmowcy postanowili stworzyć własną adaptację napadu.

Oprócz koreańskiej wersji, w drodze mamy również 5 sezon serialu.


A co na to Alex Pina? Twórca ucieszył się z faktu, że jego serial ma również szansę odrodzenia się w Koreańskiej odsłonie. W tamtych stronach kultura audiowizualna rozwija się w zawrotnym tempie i coraz częściej staje się punktem odniesienia dla tysięcy widzów z całego świata.

 

Co myślicie o Domu z Papieru na Półwyspie Koreańskim? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.