Kontrakt z polskimi zawodnikami Virtus.pro przedłużony!

Kontrakt z polskimi zawodnikami Virtus.pro przedłużony!

Kończący się rok kalendarzowy był niewątpliwie dla polskich fanów e-sportu oraz samych profesjonalistów bogaty w doświadczenia - zarówno te pozytywne, jak i te negatywne. Na największe uznanie zasługuje niewątpliwie "Złota Piątka" graczy z Virtus.pro, którzy pod koniec 2016 roku wynieśli drużynę na sam szczyt światowych rankingów. Okazuje się, że będą oni reprezentować ten team aż do 2020 roku.


Fakty są jednoznaczne - polska scena e-sportowa rośnie w siłę i świadczyć o tym mogą liczne zwycięstwa naszych graczy, a co za tym idzie - wznoszenie się na szczyty globalnych rankingów. Największe sukcesy w mijającym roku osiągnęła niewątpliwie drużyna Virtus.pro, w której zasiada tzw. "Złota Piątka", czyli pięciu znakomitych polskich graczy Counter Strike: Global Offensive - Filip "NEO" Kubski, Janusz "Snax" Pogorzelski", Paweł "byali" Bieliński, Wiktor "TaZ" Wojtas oraz Jarosław "pasha" Jarząbkowski.

virtus-pro-team

 

Niedawno dyrektor organizacji Virtus.pro poinformował, że to nie koniec przygody tych graczy w tejże drużynie. Pracodawca tej polskiej drużyny przedłużył z nimi kontrakt do 2020 roku! Warto przypomnieć, że "Złota Piątka" gra w koszulkach z logiem niedźwiedzia od 2014 roku. Od tamtego czasu zmienił się tylko trener - aktualnie jest nim Jakub „kuben” Gurczyński.

Dyrektor Generalny organizacji (Roman Dvoryankin) skomentował przedłużenie umowy tymi słowami:
Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić przedłużenie kontraktów naszej drużyny CS:GO. Przez najbliższe cztery lata, najlepszy zespół na świecie będzie kontynuował grę, wspólnie z naszą organizacją. Chciałbym podziękować zawodnikom za ich profesjonalne podejście do negocjacji. Te były dość trudne, ale udało nam się osiągnąć porozumienie. Tego typu umowy to kolejny krok w profesjonalizacji e-sportu.

Jesteśmy myśli, że rok 2017 oraz następne lata będą dobrym okresem jeśli chodzi o rozwój polskich zawodników jak i całej e-sportowej sceny. Dowodem na to, że jesteśmy na równi z poziomem światowym jest fakt, że wszyscy polscy gracze z Virtus.pro znaleźli się w elitarnym gronie zawodników, którzy brali udział we wszystkich tzw. "majorach" w historii Counter Strike: Globall Offensive. Na całym świecie takich zawodników jest tylko dwudziestu. Gratulacje!

Co sądzicie o przedłużeniu kontraktu? Sądzicie, że to dobry krok w rozwoju e-sportu?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.