Konto Roberta Lewandowskiego zaatakowane przez hakerów

Konto Roberta Lewandowskiego zaatakowane przez hakerów

Kapitan reprezentacji Polski chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Ma swój fanpage na Facebooku, konto na Istagramie oraz Tweeterze. To ostatnie padło dzisiaj ofiarą włamania prawdopodobnie przez Tureckich hakerów.


Na koncie Roberta Lewandowskiego na Tweeterze pojawił się wpis, w którym rzekomo napastnik informuje, że wspiera Turcję przeciw pozycji USA. Dodatkowo w opisie piłkarza pojawiły się flagi Turcji z napisem "Türkiye". Tweet zniknął po krótkim czasie, a wielu fanów od razu zaczęło snuć podejrzenia. Najprawdopodobniejszy scenariusz zakłada, że to właśnie Tureccy hakerzy włamali się na konto Roberta, by opublikować taki wpis w celach propagandowych.


Taka teoria ma sens, biorąc pod uwagę, że kapitan naszej reprezentacji nie słynie z wypowiadania się na tematy związane z polityką. Mimo, że wpis na koncie Lewandowskiego widoczny był bardzo krótko, wywołał niemałe zamieszanie w sieci. Ten incydent pokazuje, że nawet na konto tak sławnej osoby można się włamać. Dobrze, że wszystko skończyło się tylko na jednym wpisie i zmianie opisu, a profil został odzyskany.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl