Konto na Netflix, Spotify i Steamie od teraz działa w całej Unii Europejskiej!

Konto na Netflix, Spotify i Steamie od teraz działa w całej Unii Europejskiej!

Za sprawą europejskich urzędników od 1 kwietnia mamy dostęp do cyfrowej biblioteki usługodawców dóbr multimedialnych na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to bardzo dobra wiadomość.


Bardziej po polsku i mniej oficjalnie, chodzi o to, że za sprawą Brukseli podróżując po Unii Europejskiej, nie stracicie dostępu do treści i usług, za które opłacacie abonament. Wcześniej mogło się zdarzyć coś takiego, że będąc za granicą, mogliście stracić dostęp do swojego konta czy treści na Netfliksie, Spotify, Steamie czy każdej innej tego typu usłudze streamingowej.

Urzędnicy Unii Europejskiej podkreślają, że jest to następstwo zmian w opłatach roamingowych, które weszły w życie już kilka miesięcy wcześniej. Według nich 30% Europejczyków kupuje filmy, gry i muzykę na platformach cyfrowej dystrybucji. Podkreślają także, że najczęstszym problemem były transmisje sportowe, które już mają nie sprawiać nikomu kłopotu.Najciekawszym pytaniem jest jednak to, czy zmiana oznacza dostęp do tych samych treści, które są w innych krajach? Niestety nie, nowe zmiany nie regulują tego. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale oferta Netfliksa z Polski różni się od tej z Niemiec czy z Danii. Trzeba jednak przyznać, że nowa ustawa jest zmianą na plus i zdecydowanie ułatwi korzystanie z serwisów streamingowych za granicą.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.