Konta Elona Muska, Billa Gatesa i Apple przejęte przez hakerów!

Konta Elona Muska, Billa Gatesa i Apple przejęte przez hakerów!

Wczoraj (15.07) doszło do jednego z największych ataków hakerskich na Twitterze. Łupem padły konta najbardziej znanych osób i marek. Dostęp do swoich profili stracili m.in. Elon Musk, Bill Gates, Barack Obama oraz Apple.


Do ataków hakerskich dochodzi regularnie, lecz rzadko na taką skalę. Dostęp do swoich kont na Twitterze straciły dziesiątki wpływowych i znanych person z całego świata. Podejrzenia zaczęły rodzić się już w momencie, gdy na profilu Elona Muska został opublikowany poniższy wpis.

Źródło: Twitter (via The Verge)


Potem rozpoczęła się prawdziwa burza. Wpisy o treści zachęcającej do wysyłania Bitcoinów na wskazane adresy pojawiły się kolejno u Jeffa Bezosa, Billa Gatesa, Joe Bidena, Apple, Ubera, Kayne Westa, Wiz Khalify oraz MrBeasta. Lista jest rzecz jasna obszerniejsza.

Źródło: Twitter (via The Verge)


Źródło: Twitter (via The Verge)


Źródło: Twitter (via The Verge)


Źródło: Twitter (via The Verge)


Niestety w momencie pisania tego artykułu nie wiadomo jeszcze kto stoi za atakiem, a dostęp do wszystkich przejętych kont został zablokowany przez Twittera. Specjaliści od bezpieczeństwa badają sprawę i oddadzą profile właścicielom dopiero wtedy, kiedy upewnią się, że wszystko jest już pod kontrolą. Twitter potwierdził także, że ograniczono dostęp do wewnętrznych systemów i narzędzi. Skala problemu jest więc ogromna. Niektóre źródła informują, iż mamy do czynienia z największym kryzysem bezpieczeństwa w historii. Miejmy jednak nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu.

Źródło: The Verge, Twitter

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.