Zbliża się koniec wsparcia dla Internet Explorera

Zbliża się koniec wsparcia dla Internet Explorera

Stało się. Microsoft poinformował nas, że 30 listopada bieżącego roku przybierająca na popularności aplikacja Microsoft Teams nie będzie już współgrać z Internet Explorer 11. Tym samym, będzie to początek powolnego procesu uśmiercania znanej wszystkim przeglądarki.


Internet Explorer to nierozwijana już od dawna przeglądarka internetowa, która przez lata stanowiła sztandar amerykańskiej firmy Microsoft. Przypomnijmy, że pierwsza jej wersja została wydana w 1995 roku dla ówczesnego wtedy systemu Windows 95. Po 25 latach historia Explorera powoli się kończy.

Źródło: Microsoft


Firma ogłosiła na swoim blogu, że wszystkie aplikacje i usługi platformy Microsoft 365 nie będą już obsługiwać przeglądarki Internet Explorer 11 (IE 11) do 17 sierpnia 2021 roku. Wygaszanie wsparcia nie może się odbyć w trybie nagłym, stąd właśnie przyjdzie nam przeczekać jeszcze rok. Po tej dacie użytkownicy przeglądarki już nie będą mogli łączyć się z usługami Microsoft 365 lub spotkają się oni z ich pogorszonym działaniem.

Oczywiście zagorzali fani Internet Explorera nie muszą się obawiać, ponieważ nie ma tutaj mowy o całkowitym zniknięciu przeglądarki z systemu. Będzie ona nadal obsługiwana przez najnowsze wersje Windowsa, z wyjątkiem tego, że po prostu stanie ona w miejscu - na zawsze.

 

Będziecie dalej używać Explorera? Może macie z nim jakieś ciekawe wspomnienia? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.