Nowa technologia wyśledzi nielegalnie współdzielone konta Netflix

Nowa technologia wyśledzi nielegalnie współdzielone konta Netflix

Targi technologiczne CES za nami, a na nich zobaczyliśmy kawałek przyszłości. Dużo szumu wokół siebie zrobiła firma Synamedia, która stworzyła oprogramowanie mające na celu wykrywanie nielegalnie udostępnianych kont na platformach streamingowych.


Oprogramowanie te jest oparte o technologię machine learning, czyli prościej mówiąc o sztuczną inteligencję. Ma ono wykrywać osoby, które nielegalnie współdzielą hasła do kont na takich platformach jak Netflix czy HBO Go. System ten ma za zadanie wyszukiwać takich zdarzeń jak logowanie się na jednym koncie w krótkich odstępach czasowych z daleko oddalonych od siebie lokalizacji.Osoby korzystające z pakietów Premium, czyli takich, w których współdzielenie kont jest dozwolone nie muszą się niczego obawiać. Algorytm ma jedynie sprawdzać konta standardowe, które mają wykupiony dostęp dla jednej osoby. Twórcy chcą w ten sposób zachęcić do korzystania z nieco droższej, aczkolwiek legalnej alternatywy dla odtwarzania filmów i seriali na kilku urządzeniach jednocześnie.
Dopóki użytkownicy nie sprzedają dostępu do swojego konta, mogą podawać hasło komukolwiek chcą - oświadcza Netflix w swoim komunikacie prasowym

Według danych statystycznych firmy badawczej Parks Associates kwota, którą straciły firmy streamingowe przez nielegalne współdzielenie kont wynosi ponad 10 miliardów dolarów.
Dzielenie się hasłami staje się zbyt kosztowne, aby można było je zignorować. Nasze nowe rozwiązanie daje operatorom możliwość podejmowania działań. Wielu przypadkowych użytkowników z przyjemnością zapłaci więcej za współdzieloną usługę Premium z większą liczbą równoczesnych użytkowników. To świetny sposób, dający ludziom szansę bycia uczciwymi, a firmom możliwość czerpania korzyści z rosnącego strumienia przychodów – komentuje Jean Marc Racine, dyrektor ds. produktów firmy Synamedia.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.