Znany fanpage informacyjny zablokowany przez Facebooka!

Znany fanpage informacyjny zablokowany przez Facebooka!

Już od wielu miesięcy głośno jest o ograniczeniach, które stale wprowadzane są przez Facebooka. Portal Marka Zuckerberga regularnie banuje wszelkie treści budzące kontrowersje. Nie zawsze jednak są to przemyślane decyzje, czego doświadczył dziś twórca znanego fanpage'a o informacjach ze świata. Strona obserwowana przez blisko 200 tysięcy użytkowników została pozbawiona możliwości dodawania nowych postów.


Chodzi rzecz jasna o fanpage pod nazwą Konflikty i katastrofy światowe - KIKS24.com, który prowadzi Łukasz Bok. To na nim umieszczane są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące konfliktów, katastrof i zamachów, które mają miejsce na całym świecie. Społeczność licząca prawie 200 tysięcy osób korzystała z fanpage'a jako główne źródło informacji. Trudno się temu dziwić - "KIKŚ" zawsze publikował potwierdzone informacje, a w dodatku robił to często dużo wcześniej niż wszystkie inne, znane portale informacyjne w kraju. Teraz może się to zmienić. Fanpage został dziś pozbawiony publikacji nowych postów. Pozostały rzecz jasna inne formy komunikacji - jak oficjalna strona internetowa, Twitter czy Instagram, ale to właśnie zbanowany fanpage gromadził najwięcej osób. Co dokładnie się stało?

Według informacji podawanych przez samego twórcę strony, zbanowane zostały konta wszystkich administratorów, którzy mieli dostęp do fanpage'a.Dodatkowo na oficjalnej grupie "KIKŚ" znajoma Łukasza umieściła post, w którym napisała:
Z przykrością muszę poinformować państwa, że wszystkie konta Łukasza zostały zablokowane. Fakt, że Łukasz założy sobie kolejne nowe konto nic nie da. Nie ma jak dać sobie jakiekolwiek funkcji KiKŚ, bo wszystkie konta, które je miały zostały zablokowane.

Prawdopodobnym powodem blokady, jest dodawanie z poziomu fanpage materiałów źródłowych, pochodzących m.in. z profili tzw. Państwa Islamskiego. W ostatnich dniach na stronie pojawiły się ostrzeżenia przed planowanymi zamachami na jarmarki świąteczne w całej Europie, a twórca fanpage'a przedstawiał czytelnikom jak wyglądają grafiki propagandowe, namawiające do przeprowadzania ataków.
Fanpage "Konflikty i katastrofy światowe" walczy z ograniczeniami Facebooka już od dłuższego czasu. Jakiś czas temu, fanpage został czasowo całkowicie zablokowany. Twórca serwisu mógł spodziewać się podobnych sytuacji. Nieprzypadkowo dodał wczoraj post, w którym poinformował o kolejnym blokowaniu "KIKŚ". Zobaczcie sami:
Jak będzie tym razem? Czy uda się przywrócić dostęp do fanpage'a? Tego dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższych dniach, a o wszystkim poinformujemy was aktualizując powyższy wpis.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.