Konferencja Apple po raz pierwszy na Twitterze. Kiedy YouTube?

Konferencja Apple po raz pierwszy na Twitterze. Kiedy YouTube?

Tegoroczna konferencja Apple na której zapowiedziane zostaną nowe iPhone'y, o których wiemy już naprawdę dużo... i jeszcze więcej, rozpocznie się już dzisiaj o 19 naszego czasu. Transmisja po raz pierwszy będzie dostępna na Twitterze.


Do tej pory Apple stosowało taktykę pewnej niedostępności, gdyż transmisje z najważniejszych konferencji można było oglądać tylko na desktopach i tylko za pomocą przeglądarek Edge i Safari. Ci, którzy korzystali z innych browserów, musieli obejść się smakiem lub sięgnąć po wymienione przeglądarki. W tym roku zaczęło się to zmieniać, gdy podczas Worldwide Developers Conference Apple pozwoliło na oglądanie streama, używając Chrome'a i Firefoxa.

Amerykańska firma poszła teraz o krok dalej i postanowiła transmitować dzisiejszą konferencję na Twitterze, co pozwoli jej dotrzeć do nowej publiczności. Stream rozpocznie się dzisiaj o 19 w tym dziwnym miejscu:Dziwnym, bo pomimo 2 milionów obserwujących profil na Twitterze, to świeci on pustkami, bo nigdy nic nie zostało na nim opublikowane. Transmisja na Twitterze z dzisiejszej konferencji jest jednak koniec końców dobrą wiadomością, ponieważ nie było zbyt wielu logicznych powodów do tego, żeby ograniczać je do przeglądarki Safari. Być może kolejnym krokiem będzie udostępnienie transmisji na YouTube? Byłoby miło, bo chociaż jest to tylko transmisja, to jednak Apple bardzo często wyznacza trendy i nowe kierunki w technologii.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.