Serwis komixxy.pl oficjalnie kończy działalność

Serwis komixxy.pl oficjalnie kończy działalność

Jeśli z internetem jesteście zaznajomieni nie od dziś, istnieje bardzo duża szansa, że kojarzycie serwis komixxy.pl. Ów strona, na której to spędzało się każde "wolne lekcje" w salach informatycznych i która to spopularyzowała w Polsce wiele meme formatów... oficjalnie zakończyła działalność.


Komixxy wystartowały w 2009 roku i swego czasu dominowały w segmencie rodzimych witryn humorystycznych, na równi ze stronami takimi jak Demotywatory czy Mistrzowie.org. Strony te zostały skutecznie wyparte z pamięci internautów, głownie za sprawą kwejka, który jako polski odpowiednik serwisu 9gag, zawierał w sobie kontent wszystkich wymienionych. O zakończeniu wsparcia dla komixx'ów poinformował jeden z administratorów strony, za pośrednictwem platformy ask.fm. Powodem takiej, a nie innej decyzji jest znikome zainteresowanie serwisem. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez osobę prowadzącą konto komixxy.pl na ask.fm, strona nie zniknie z sieci, jednak nie będzie już dłużej wspierana oraz utraci możliwość dodawania nowych obrazków. W stopce strony, tuż obok nazwy serwisu pojawiło się wyrażające więcej niż tysiąc słów "2009-2020" i wygląda na to, że najwyższy... 

 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.