Komisja Europejska ze stanowczym NIE dla piractwa

Komisja Europejska ze stanowczym NIE dla piractwa

Świadomość, że piractwo internetowe jest zjawiskiem bardzo popularnym w dzisiejszych czasach posiada pewnie każdy użytkownik sieci. Niestety sami z tym smutnym faktem nie możemy zbyt wiele zrobić, ale są różne firmy, które mogą coś zdziałać. To właśnie im chce pomóc Komisja Europejska. 


Komisja Europejska postanowiła powziąć stanowcze działania wobec piractwa i rozpocząć walkę z tym zjawiskiem. W tym celu nie będzie jednak ustanawiać nowych praw czy wprowadzać regulacji do już istniejących, ale pomoże niezależnym firmom oraz porozumieniom. O co chodzi?Komisja jest zdania, że najpierw należy skupić się przede wszystkich na tych jednostkach, które nie tyle co bezpośrednio łamią prawo, ale ułatwiają zrobić to innym - mowa o chociażby administratorach portali zarabiających na udostępnianiu nie do końca legalnych treści. Dlatego też będzie ona chciała wesprzeć konkretne porozumienia zawierane pomiędzy właścicielami danych praw autorskich a usługami firm trzecich. Chodzi głównie o takich umowach, dzięki którym zyski pochodzące z reklam umieszczanych na takich stronach będą ograniczane do minimum lub kompletnie niwelowane.
Takie czynności mogą się przyczynić do szybszego ograniczenia piractwa, niż chociażby pozwy sądowe - Komisja Europejska

Osoby zasiadające w Unii Europejską jednogłośnie twierdzą, że tego typu działania są bardzo dobrym sposobem na walkę z internetowym piractwem - jeśli się jednak nie sprawdzi, to podejmowane będą bardziej radykalne środki.

 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.