Kolejni znani twórcy odchodzą z Twitcha

Kolejni znani twórcy odchodzą z Twitcha

Twitch to nadal lider w kategorii gamingowych platform streamingowych, lecz serwis od pewnego czasu boryka się z dosyć poważnymi problemami. Coraz więcej znanych twórców decyduje się bowiem na porzucenie usługi na rzecz konkurencji.


Wydarzeniem, które zapoczątkowało efekt kuli śnieżnej było porzucenie Twitcha przez streamera o pseudonimie Ninja. O "transferze" do platformy Mixer usłyszał chyba cały internet. Od tego czasu "fioletowy" serwis opuściło co najmniej kilkunastu rozpoznawalnych twórców.

Kilka dni temu Twitcha zdecydował się porzucić CouRage, członek wpływowej agencji Loaded. Możliwe, że za jakiś czas inni partnerzy (wśród nich znajdują się tacy streamerzy jak timthetatman, LIRIK czy summ1t) tegoż stowarzyszenia zdecydują się na podpisanie kontraktu z Mixerem bądź YouTube.

Co oprócz czynników finansowych motywuje twórców do przenosin na inne platformy? Problemy techniczne Twitcha. Idealnie zobrazuje to przykład użytkownika Boneclinks, który z powodu błędu algorytmu platformy zaczął w ekspresowym tempie tracić followersów.

Źródło: Sullygnome


Twórca podczas transmisji na żywo zdenerwował się na zaistniałą sytuację, co poskutkowało... otrzymaniem bana na 48 godzin.

Trudno przewidzieć, jak potoczą się losy Twitcha. Platforma nadal jest czołowym graczem na scenie platform streamingowych, więc o jej upadku na razie nie ma mowy. Jeśli jednak osoby odpowiedzialne za serwis nie zmobilizują się do spełnienia oczekiwań twórców, to możemy doczekać się kontynuacji masowych migracji streamerów do innych usług.

Źródło: Boop 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.