Kolejne polskie kanały z milionem subskrypcji!

Kolejne polskie kanały z milionem subskrypcji!

Rozwój sceny YouTube w Polsce na przełomie kilku ostatnich lat zaliczył spory progres. Tak jak kiedyś kanały z mitycznym milionem subskrypcji można było policzyć na palcach maksymalnie dwóch rąk, tak teraz wielu miałoby już problem z wymienieniem wszystkich polskich "milionerów" na YouTube. Do tego grona w przeciągu ostatniego czasu dołączyli kolejni twórcy.


Listę tę warto byłoby zacząć od kanału MagdalenaMariaMonika, którego twórczyni jest już prawdziwą weteranką, jeśli spojrzymy ile lat istnieje już jej kanał. Został on założony 10 grudnia 2006 roku i w praktycznie niezmiennej formie przetrwał aż do dziś. Zobaczyć tam możemy różne materiały z gier rodem z ery, gdzie na YouTube rządziła kategoria Let's play. Jak widać sumienność w tworzeniu tego typu materiałów opłaciła się i licznik subskrypcji wbił niedawno upragniony milion.Milionową widownię zebrał na swoim kanale w ostatnich kilkunastu godzinach także Marcin Dubiel. Twórcy znanemu niegdyś głównie z pranków stworzenie tak licznej społeczności widzów zajęło niespełna 4 lata - swój kanał założył 24 grudnia 2014 roku, a wiele jeszcze przed nim, bo bez wątpienia nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa.Topowa Dycha to kolejny kanał, który przebił dziś liczbę miliona subskrybentów. Od 25 kwietnia 2014, za sprawą materiałów z ciekawostkami, twórcy udało się dostać do "topu" kanałów o tej tematyce w naszym kraju i niewykluczone, że z czasem będzie jeszcze wyżej.Warto wspomnieć, że milion subskrypcji osiągnął również... Taco Hemingway. Chociaż nie jest on typowym twórcą internetowym to na fali popularności jego muzyki również jego kanał na YouTube może pochwalić się naprawdę świetnymi zasięgami. Warto to odnotować, szczególnie przy okazji nowych kawałków, które cały czas możemy znaleźć na karcie "na czasie" w naszym kraju.Oczywiście kanałów z milionową widownią z czasem będzie jedynie przybywać. Już teraz można wyróżnić kilka z liczbą 900 tysięcy w górę, te ze sporym, stałym wzrostem widzów czy nareszcie mogą pojawić się kanały nowe, które rekordowo szybko łamać będą kolejne rekordy. O wszystkim tym z pewnością na bieżąco dowiadywać będziecie się z naszych artykułów oraz rankingu na stronie, który stale monitoruje tę zmieniającą się niczym w kalejdoskopie interesującą sytuacje. Warto śledzić!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.