Kolejna wielka aplikacja zablokowana w Chinach!

Kolejna wielka aplikacja zablokowana w Chinach!

Życie w Chinach nie jest łatwe, nie tylko ze względu na duże przeludnienie i smog. Korzystanie z Internetu, portali społecznościowych i komunikatorów również jest tam utrudnione. Kolejny komunikator został zablokowany w Chinach! 


Ze sklepów Androida i iOS w Chinach zniknął Skype. Dołączył on do niechlubnego grona zablokowanych aplikacji społecznościowych w Chinach. Nie można tam używać takich aplikacji jak Facebook, Gmail, WhatsApp czy Twitter, które są zablokowane przez rząd. Jak się dowiadujemy, Skype musiał zostać usunięty ze względu na niezgodności z lokalnym prawem.Nie wiadomo na jak długo i czy Skype zostanie przywrócony w Chinach, jednak Microsoft twierdzi, że jest to tylko tymczasowy stan rzeczy i pracuje nad przywrócenie popularnej aplikacji na telefony tak szybko, jak to będzie możliwe.

Użytkownicy smartfonów w Chinach jednak potrafią sobie radzić z ograniczeniami dostępu do popularnych aplikacji. Używają oni popularnych VPN'ów, które pozwalają ominąć rządowe obostrzenia lub też używają "podrabianych" aplikacji, które są zamiennikami Facebooka czy WhatsApp'a.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.