Kolejna sieć partnerska sprzedana! TVN przejmuje udziały Gamellon

Kolejna sieć partnerska sprzedana! TVN przejmuje udziały Gamellon

Największa gamingowa sieć partnerska w Polsce - Gamellon - w dniu dzisiejszym pozyskała inwestora, grupę TVN. Do tego MCN należą m.in: Stuu, Blowek, Karolek czy Boxdel.


Grupa TVN kupiła większościowy pakiet akcji spółki Gamellon. Sieć partnerska w swoich szeregach skupia ok. 100 kanałów, które subskrybuje ok. 19 mln użytkowników oraz odnotowują ok. 150 mln wyświetleń miesięcznie.


Dzięki temu przejęciu współpracujący z MCN YouTuberzy będą mogli korzystać z infrastruktury produkcyjnej TVN oraz pomocy w zarządzaniu i optymalizacji kanałów. Od teraz oferty reklamowe YouTuberów znajdą się również w portfolio w biurze reklamy TVN.
Przejęcie oznacza też więcej programów z YouTuberami na player.pl Przejęcie oznacza też więcej programów z YouTuberami na player.pl Swój program prowadził tam już Blowek


Wspólnie z Gamellon chcemy wspierać młodych twórców w kreowaniu oraz monetyzacji produkcji internetowych, w tym tzw. branded entertainment, reklamodawcom oferując tym samym nowe formy komunikacji docierającej do młodych odbiorców w Polsce i regionie CEE


Jim Samples - Prezes zarządu TVNW ten sposób TVN chce przyciągnąć do siebie młodszych, bardziej zaangażowanych odbiorców. Jak zaznaczał prezes zarządu TVN, połączenie kreatywności twórców z możliwościami i doświadczeniem tradycyjnej telewizji pozwoli stworzyć nową jakość video w internecie.


businessinsider.com.pl
wirtualnemedia.pl


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.