Kolejna fala oszustw na polskim YouTube

Kolejna fala oszustw na polskim YouTube


Wcale nie tak długo musieliśmy czekać na kolejną falę komentarzy od botów-oszustów na polskim YouTube. Już kiedyś pokazali oni jak bardzo część widzów jest naiwna, a przy okazji zarobili na tym niemałe pieniądze. Przez ostatnie miesiące botów było znaczniej mniej niż kiedyś, co było spowodowane zmianami na YouTube i rezygnacji z Google+, o czym pisaliśmy w osobnym artykule. Teraz oszuści powrócili przybierając na sile...


Jak oni działają?


Oszuści, którzy mają na celu zarobienie i wyłudzenie pieniędzy na użytkowniku, najczęściej podszywają się pod sławnych YouTuberów. Naciągają nas tym samym na darmowe skiny do CS:GO, bądź inne wartościowe rzeczy. Wszystko to, robią rzekomo z okazji wybicia danej liczby subskrypcji:


izak-fake


Po wejściu w linka widzimy napisany poradnik jak odebrać wybraną rzecz. Oczywiście jest to stu procentowe oszustwo, a po wysłaniu SMS'a, serwis ściąga regularnie pieniądze z konta:
zrodlo
Niestety, oszuści przygotowali się na wszystko. Regulamin jest tak napisany, że nie ma możliwości by rozliczyć się prawnie z osobami za to odpowiedzialnymi.YouTuber BOXDEL zamierza z nimi walczyć.
Polski YouTuber - BOXDEL, postanowił coś z tym zrobić. W swoim filmie, w którym opowiada o botach, mówi, że postawił sobie cel jakim jest ich wyeliminowanie. W swoim filmie, mówi tak:Uda mi się to, gdyż dysponuję wieloma źródłami, których niestety publikować nie można, bo mógłbym mieć problemy prawne. Ale taki już jestem, uwielbiam węszyć i jeżeli widzę coś złego, to węszę.
Jak nie dać się oszustom?
Sposób jest dość prosty, bo wszystkie wiadomości od botów wyglądają podobnie. Po prostu pamiętajcie, że żaden YouTuber nie da Wam w komentarzu nic za darmo. Jak będzie chciał to zrobić, przekaże to we własnym filmie. Do tego, prawdziwi YouTuberzy mają na swoim nicku zawsze niebieskie zaznaczenie oraz specjalny znaczek. Wygląda to tak:boxdelJeśli nadal nie wierzycie, po prostu wejdźcie na kanał, z którego napisany jest podejrzany komentarz. Jeśli nie ma on żadnych filmów, macie już pewność, że jest to OSZUST. Mamy nadzieję, że będziecie uważać. Co sądzicie o takim nabieraniu ludzi?
avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu