Powstaje pierwsza na świecie klinika lecząca uzależnienie od gier wideo

Powstaje pierwsza na świecie klinika lecząca uzależnienie od gier wideo

Coraz częściej w mediach możemy zaobserwować nagłaśnianie kwestii uzależnienia od gier wideo. W obecnych czasach, z problemem tym, mają do czynienia nie tylko gracze młodszej daty, ale nawet ludzie zdecydowanie starsi. Kto z nas nie widział jeszcze filmu z dziadkiem grającym w Pokemon Go na 28 telefonach naraz? Rządy niektórych państw zaczynają dostrzegać w tej kwestii coraz większy problem, zatem oczywistym posunięciem, jest temu w jakiś sposób przeciwdziałać. 


Niedawno dosyć głośno było o pozwie wytoczonym przeciwko firmie Epic Games, dotyczącego stworzenia zbyt uzależniającej gry, jaką rzekomo jest Fortnite. O wspomnianej sytuacji możecie przeczytać tutaj. W związku z problemem nadmiernego grania w gry, co zresztą jakiś czas temu, zostało oficjalnie uznane przez Międzynarodową Organizację Zdrowia jako chorobę, sprawę w swoje ręce postanowił wziąć rząd Wielkiej Brytanii. Jak podaje brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (National Health Service), niedługo otwarta zostanie specjalna placówka, zajmująca się specjalistycznym leczeniem uzależnień od gier i technologii. Działalność placówki ma obejmować pomoc w sytuacjach nałogowego korzystania z gier i mediów społecznościowych u osób w przedziale wiekowym 13-25 lat.Biorąc pod uwagę problem gier jako nałogu oraz chociażby ostatnią nagonkę na produkcje zawierające system lootbox'ów, możemy spodziewać się pojawienia podobnych inicjatyw również w innych państwach. Nie jest to jedyny krok jaki zamierza podjąć rząd Wielkiej Brytanii, dlatego niewykluczone iż w niedalekiej przyszłości usłyszymy o innych tego typu rozwiązaniach, a za przykładem kraju popołudniowej herbaty mogą pójść też inne państwa.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.