Kler z rekordowym box office w historii polskiego kina!

Kler z rekordowym box office w historii polskiego kina!

Wygląda na to, że "Masowe oglądanie filmu »Kler« w celu jego popularyzacji" przyniosło efekt. Film pobił rekord box office, a więc facebookowi wojownicy prawdy mogą uznać swoją krucjatę za wygraną.


Kler oficjalnie stał się filmem z najlepszym otwarciem w historii polskiego kina. Jak podaje dystrybutor filmu Kino Świat w weekend otwarcia zobaczyło go aż 935 357 tysięcy widzów. Tym samym pobiło dotychczasowego niesławnego rekordzistę, czyli 50 Twarzy Greya, który w pierwszy weekend obejrzało 834 479 widzów.Rekord nie wziął się oczywiście z niczego, gdyż w niektórych kinach w Polsce zaplanowanych było po ponad 20 seansów dziennie. Do tego kontrowersyjny temat, o którym traktuje film i napędzanie popularności przez wcześniej wspomniane wydarzenia na Facebooku i mamy hit.

Oczywiście tylko kwestią czasu jest przebicie magicznej bariery miliona widzów, która być może nawet już teraz została już przebita. Trudno powiedzieć, czy film pobije rekord frekwencji dla polskiego filmu w ogóle, który należy do Ogniem i Mieczem z wynikiem 7 151 354 widzów. Póki co jednak jest na jak najlepszej drodze, żeby to osiągnąć.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.