Youtuberka udostępniła swoją kartę Rossmann i wywołała skandal

Youtuberka udostępniła swoją kartę Rossmann i wywołała skandal

Za każdym razem zaskakuje nas, jak ogromną siłą dysponuje internet. YouTuberka Klatex, którą sporo osób może kojarzyć z różnych materiałów o kosmetykach, nagrała ostatnio film o tym, jak na jej koncie w klubie Rossmann pojawiło się ponad pół miliona punków wbitych przez osoby śledzące jej działalność w sieci. Jak to się stało?


W ramach promocji, jaka dostępna jest co jakiś czas dla klientów Rossmann, można kupić kosmetyki do makijażu w naprawdę rozsądnych cenach. Niektórzy klienci mieli możliwość skorzystania z oferty nieco wcześniej, w tym wspomniana wcześniej Klatex. Youtuberka postanowiła dać możliwość tańszych zakupów również swoim widzom, jednak nie sądziła, że przybierze to aż takie rozmiary. Na koncie Klatex parę dni później pojawiło się aż 650 tysięcy punków, z czym jeden punkt przyznawany jest za jedną wydaną złotówkę, co oznacza, że przez ten czas kupiono kosmetyki na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Wszystko to przy nieco ponad 50 tysiącach subskrypcji, które posiada aktualnie na swoim koncie na YouTube.

Klatex o całej sprawie poinformowała firmę Rossmann. Ci na chwilę obecną zablokowali jej kartę i w najbliższym czasie mają zredukować liczbę jej punków do poprzedniego stanu. O całej sprawie powstał także specjalny materiał, który trafił na jej kanał.Mimo że udostępnienie swojej karty w sieci nie było najrozsądniejszym pomysłem, Klatex finalnie zachowała się naprawdę fair rezygnując z przeogromnej liczby punktów, która pojawiła się na jej koncie. Wiele wskazuje na to, że gdyby całej sprawy nie zgłosiła, pracownicy Rossmanna nawet nie zorientowaliby się, że jest coś nie tak. Z drugiej strony pokazało to, jak ogromną skalę przybrała akcja i ile niektórzy są w stanie wydać na kosmetyki.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.