Klatex krytykowana za... makijaż inspirowany koronawirusem

Klatex krytykowana za... makijaż inspirowany koronawirusem

Obecność koronawirusa (SARS-CoV-2) została stwierdzona już w większości państw Europy, Azji i obydwu Ameryk. Część influencerów postanowiła wykorzystać "popularność" epidemii poprzez publikację kontrowersyjnych wpisów. Przykładem jest Klatex - instagramerka wykonała makijaż inspirowany wirusem.


Klaudia Tarka opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie swojej twarzy w makijażu... inspirowanym koronawirusem (SARS-CoV-2). Społeczność natychmiastowo skrytykowała influencerkę za żartowanie z tak poważnego tematu.

 
Dziewczyna twierdzi jednak, że wpis ma na celu zwrócenie uwagi na rozszerzający się globalny problem. Klatex uważa, iż z paniką należy się wstrzymać. Jak powiedziała na swoim Insta Stories:
Dla mnie makijaż to nie tylko zabawa i ja wykonałam ten makijaż po to by porozmawiać z Wami o tym problemie. Dobrze jest czasami pogadać o zagrożeniu. Nie możemy go bagatelizować, musimy być go świadome, ale sianie paniki i wywoływanie "atmosfery grozy" jest bez sensu.

Część osób zgodziło się z Klatex, lecz pod powyższym wpisem nadal można znaleźć wypowiedzi o skrajnie negatywnym wydźwięku.

 

Co sądzicie o wpisie Klatex? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.