"Klamer z 5 sposobów na... w szpitalu" - uwaga na głupi żart Internautów!

"Klamer z 5 sposobów na... w szpitalu" - uwaga na głupi żart Internautów!

Spamy na facebook'u, zawierające nieprawdziwe informacje są coraz częstszym sposobem na wyłudzenie pieniędzy przez różnego rodzaju strony. Od czasu, kiedy popularność w Internecie zdobyli YouTuberzy, mieliśmy kilka razy do czynienia z głupimi żartami z twórcami w roli głównej. Były to m.in. artykuły, które wymuszają pobranie zainfekowanych plików, czy automatycznie udostępniają dany wpis na tablicy użytkownika, który w niego wejdzie.


Wśród YouTuberów najgłośniej zrobiło się po newsie o "śmierć Wardęgi". Wtedy jako pierwszy portal w Internecie, zdementowaliśmy te informacje, pisząc o tym artykuł ostrzegający przed wirusem:


wardega nie zyje

Dziś pojawił się nowy artykuł, mówiący rzekomo o tym, że Klamer z kanału "5 sposobów na..." jest w "ciężkim stanie w szpitalu, gdyż podczas kręcenia sposobu, piła wymknęła mu się spod kontroli i ucięła mu 3 palce". Musimy przyznać, że kogoś poniosła tu niezła fantazja...


klamerspam

Na plotkę tę, po kilku godzinach zareagował Klamer na swoim fecebook'owym profilu:Pamiętajcie by nie klikać w tego typu post, jeśli zauważycie go na swojej tablicy! Nic więcej w nim nie znajdziecie, a nabawicie się jedynie wirusa! Co sądzicie o tego typu "fake'owych" informacjach?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.