Ajgor Ignacy, Człowiek Warga i Szparagi z filmami krótkometrażowymi!

Ajgor Ignacy, Człowiek Warga i Szparagi z filmami krótkometrażowymi!

Kilka dni temu na mediach społecznościowych takich YouTuberów jak Ajgor Ignacy, Człowiek Warga i Szparagi, mogliśmy ujrzeć zapowiedzi zaplanowanych na piątek 1 maja wielkich projektów! Tak też się stało, a dziś o godzinie 17:00 opublikowane zostały trzy filmy krótkometrażowe twórców.


Filmy powstały w ramach projektu #KINOwSIECI współtworzonego przez wspomnianych YouTuberów. Jak zapewniają autorzy, jego celem jest zwrócenie uwagi widzów YouTube na profesjonalne, jakościowe produkcje fabularne. Twórcy chcą w ten sposób udowodnić, że potrafią tworzyć świetne produkcje i chcą robić ich więcej.

Każdy z opublikowanych dziś filmów krótkometrażowych znacznie się od siebie różni. Przedstawione historie są natomiast w każdym przypadku niezwykle ciekawe, a całość została nagrana w bardzo profesjonalny sposób.  YouTuberzy na swoje materiały poświecili wiele godzin pracy, a także włożyli w nie wiele pieniędzy. W projekt zaangażowały się także dziesiątki innych osób, które odpowiadały za wybrane elementy produkcji. O czym opowiadają filmy? Sprawdźcie poniższe opisy oraz koniecznie zapoznajcie się z materiałami!

 

"CLICKBAIT" - AJGOR IGNACY


„Clickbait” to historia przedstawiająca życie bezimiennego bohatera, który nie ma sił by żyć i odwagi by umrzeć. Smutne dni szarej codzienności zlewają się w jeden niekończący się autodestrukcyjny ciąg. Topiąc się w nienawiści do samego siebie i żalu do wszechświata, brnie bezkresnym tunelem w dół. Nagle jednak mrok rozświetla tajemnicza reklama na ekranie monitora. Szansa na świeży start. Nowe rozdanie. Czy to może być prawda?!

Materiał przygotowany przez Ajgora obejrzycie poniżej:


"ODYSEJA 2010" - CZŁOWIEK WARGA


W czasach jakie nastały, ten film wpasowuje się przerażająco dobrze. „Odyseja 2010” to mój najpoważniejszy, najbardziej dojrzały i najdroższy póki co projekt. To też absolutny ukłon w stronę kultury, która mnie wychowała, dzięki której jestem tu gdzie jestem i przez którą mam w głowie to co mam. W głównej mierze jest to ukłon w stronę jednego z moich ulubionych reżyserów - Stanleya Kubricka. Zresztą mnogość nawiązań do jego filmów nie jest tu bez znaczenia. Nie kładłem nacisku na efekty specjalne, nie skupiałem się na wyszukanych lokacjach. To właściwie teatralny dramat jednego miejsca. Bardzo klimatycznego i w rzeczywistości niezwykle niepokojącego. To smutny i gorzki obraz upadku, zrezygnowania, poddania się zbyt wygórowanym ambicjom. Technologia jest tu tylko przewodnikiem, a nie inicjatorem wydarzeń.

Materiał przygotowany przez Człowieka Wargę obejrzycie poniżej:


"SKANSEN" - SZPARAGI


W świecie, w którym Rozszerzona Rzeczywistość przejęła władzę nad każdym aspektem życia człowieka, pojawia się bardzo kusząca wizja powrotu do świata pozbawionego technologii. Bohaterowie porzucą inteligentne soczewki i prywatne awatary i przeniosą się do miejsca, które bezpowrotnie zmieni ich życie.

Materiał przygotowany przez Szparagi obejrzycie poniżej: 

Dajcie znać co myślicie o dzisiejszych filmach krótkometrażowych polskich YouTuberów!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.