Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Kim jest najbogatszy YouTuber według magazynu Forbes?

Ostatnio na naszej stronie mogliście znaleźć ranking najlepiej zarabiających YouTuberów w 2017 roku według magazynu Forbes. Niektórzy z Was na pewno już wiedzą, kim jest tegoroczny lider tego podsumowania, jednak dla większości nadal pozostaje on nieznany. Kim jest więc YouTuber, który w tym roku wzbogacił się o sumę 16,5 milionów dolarów? 


Najbogatszym YouTuberem w 2017 roku według magazynu Forbes został DanTDM, czyli Dan Middleton. 26 - letni twórca z Anglii na YouTube działa od 2012 roku, a od tego czasu udało mu się stworzyć społeczność składającą się aż z 17 milionów widzów. Wszystkie 2653 filmy YouTubera zostały obejrzane ponad 11,5 miliardów razy. Najpopularniejszy materiał na jego kanale posiada aż 41 milionów wyświetleń.


Co znajdziemy na kanale Dan'a? Twórczość YouTubera zainteresuje z pewnością fanów gry Minecraft, która jest jedną z najczęściej pojawiających się produkcji na jego kanale. Dan nagrywa także gameplay'e z innych gier oraz zwykłe materiały, w których wypowiada się na różne tematy. Nagrania na jego kanale pojawiają się bardzo regularnie  nawet kilka razy w tygodniu.


Twórca na swoim koncie posiada napisaną przez siebie książkę. W tym roku udało mu się także pojechać w trasę po Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii, gdzie spotykał się ze swoimi widzami.Jego obecność w tegorocznym zestawieniu najbogatszych twórców oraz pozycja lidera dla wielu była zaskoczeniem. Rok temu nie pojawił się on wśród najlepiej zarabiającej 10-tki, a w 2017 udało mu się znaleźć na samym szczycie, tym samym pokonując zeszłorocznego lidera rankingu - PewDiePie'a, który w tym roku znalazł się dopiero na 6 miejscu. Dan'owi udało się zarobić około 16,5 milionów dolarów co w przeliczeniu na złotówki stanowi kwotę około 60 milionów złotych.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.