KFC wyjaśnia dziwną akcję ze zmianą zdjęcia profilowego

KFC wyjaśnia dziwną akcję ze zmianą zdjęcia profilowego

Akcje wizerunkowe lub marketingowe mogą przybierać przeróżne formy. Świetnie ukazała to dzisiejsza sytuacja ze zmianą zdjęcia profilowego na Facebooku sieci restauracji KFC. Myślano, że strona została opanowana przez hakerów - nic bardziej mylnego.


Kilkanaście godzin temu mieliśmy do czynienia z czymś naprawdę dziwnym. Sieć restauracji KFC zmieniła bowiem zdjęcie profilowe na Facebooku. Co w tym niezwykłego? To, że ujęcie przedstawiało nieznanego chłopaka nie mającego pozornie nic wspólnego z marką. Użytkownicy szybko podłapali temat i o sytuacji zaczęli mówić praktycznie wszyscy. Spekulowano, że fanpage KFC został przejęty przez hakerów.Jak się okazuje... wszystko było zaplanowaną akcją wizerunkową/marketingową. Chłopak z powyższego zdjęcia to Borys - równo rok temu ustawił on na Facebooku zdjęcie profilowe przedstawiające kubełek z KFC. Sieć restauracji postanowiła mu się odwdzięczyć w taki sam sposób. Trzeba przyznać, że to dosyć niecodzienne zagranie. Poniżej znajdziecie oficjalne oświadczenie w sprawie "zamieszania".Ciekawe czy temat podłapią teraz inne marki lub firmy, które wyszukiwać będą użytkowników ze zdjęciem swojego loga. Osobiście w to wątpię, bo akcja KFC jest raczej jednorazowym strzałem - powtórzenie tego samego szybko zostałoby skrytykowane. Czekamy więc na inne kreatywne pomysły!

 

Co sądzicie o akcji przeprowadzonej przez KFC? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.