Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

Kasia Mecinski na swoim kanale Fifty Na Pol opowiada o tym, dlaczego wyrobiła sobie licencję na posiadanie broni i jak wygląda ten proces w Stanach Zjednoczonych.  


Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że "Kasia od Gonciarza" to także od jakiegoś czasu czynna YouTuberka, która na Fifty Na Pol udostępnia własne materiały. Są one o tyle ciekawe, że Kasia jest Polką wychowaną w Stanach Zjednoczonych mieszkającą w Japonii, przez co świat widziany jej oczami jest wielobarwny. W swoim najnowszym filmie Kasia opowiada o pozwoleniu na broń, które postanowiła sobie wyrobić podczas ostatniego pobytu w USA. Kasia tłumaczy, że chciałaby poznać lepiej tematykę broni, z którą nigdy nie miała styczności w domu.

Jak dowiadujemy się z filmu, takie pozwolenie na broń w stanie Illinois kosztuje tylko 10 dolarów i potrzebne są tylko podstawowe dokumenty. YouTuberka pokazuje, jak łatwy jest dostęp do broni w Stanach Zjednoczonych, ale z drugiej strony wszystko jest tam też przemyślane, a mentalność ludzi jest trochę inna. Zobaczcie cały materiał:Broń i naboje w Stanach Zjednoczonych można kupić w zwykłym sklepie sportowym, co dla nas może być dużym szokiem, jednak tam jest to zupełnie normalne. Prawo do posiadania broni jest prawem konstytucyjnym, chociaż to też oznacza, że jest to stare prawo, a broń od czasu podpisania konstytucji bardzo się zmieniła.

Kasia mówi, że chociaż nie ma zdecydowanego zdania na temat posiadania broni, to jednak zawsze warto poznać różne perspektywy widzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o kontrowersyjne tematy. Nie opowiada się po żadnej ze stron, za to pokazuje, że wszystko jest dla ludzi.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.