Karolek odpowiedział na zarzuty Rembola

Karolek odpowiedział na zarzuty Rembola

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Rembol nagrał film, w którym oskarża Karolka o plagiat jego serii. Większy twórca nie pozostał dłużny i odpowiedział na oskarżenia.


Warto przybliżyć sobie kontekst sytuacji w naszym wczorajszym wpisie, gdzie opisywaliśmy zaistniałą sytuację.

Karolek rozpoczyna swój film, mówiąc, że stracił wcześniej nagrany materiał przez nieuwagę, więc musiał nagrać drugi, który jest krótszy. Warto to odnotować, gdyż w ten sposób twórca prawdopodobnie dał upust swoim emocjom podczas pierwszego nagrania, zachowując spokój w drugim podejściu.

Karolek tłumaczy więc, jak sprawa wygląda z jego perspektywy. Zarzuca Rembolowi, że ten nagrywa materiał na niego, chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że ma trudną sytuację rodzinną i musi przebywać w szpitalu. Twórca broni się tym, że przestał oglądać filmy podsyłane przez widzów na jego grupie, a zaczął robić typowe "reaction video", które może robić każdy, a jego seria bardzo ewoluowała od czasu, gdy przypominała tę z kanału Rembola.Karolek stara się przekazać Rembolowi, że nie ma on monopolu na "reaction video", a jego intencją nie jest, żeby upodobnić swoją serię do serii Maćka. Jeśli uwierzyć Karolkowi, to nawet nie wie on, jak ta seria teraz wygląda u Rembola. Poruszył on także kwestię miniaturek i stwierdził, że inspirował się Serafinem, PewDiePiem czy Gimperem i nie widzi w tym nic złego.

Najczęściej w tego typu sytuacji każdy ma swoje racje i prawda leży gdzieś po środku. Co ważne, Karolek zaznacza, że nie chce obrażać Rembola, chciał jedynie wyjaśnić sytuację i zachęca widzów do oglądania filmów, gdzie tylko chcą i prosi ich o niewyładowywanie agresji na kanale Maćka.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.