Kanye West pisze książkę na... Twitterze

Kanye West pisze książkę na... Twitterze

Kiedy Twitter zwiększał limit znaków w tweetcie dwukrotnie, czyli do 280, raczej nikt nie przewidział tego, że ktoś wykorzysta ten fakt do napisania książki. Wygląda jednak na to, że Kanye Westowi spodobały się większe możliwości, które daje platforma. 


Bardziej poważnie - pomysł na pisanie książki na Twitterze raczej nie wziął się od tego, że można używać na nim po 280 znaków w jednym wpisie, ale z pewnością jest to w tym pomocne. Raper niedawno tuż po powrocie na Twittera ogłosił, że swoją książkę opublikuje właśnie na tej platformie.

Właściwie to publikuje on ją na bieżąco, za pomocą tweetów, w których zamieszcza przeróżne przemyślenia. Skąd tak abstrakcyjna forma pisania książki? Wynika to z niechęci rapera do narzucania mu czegoś przez wydawców i redaktorów. Do tego Kanye chce powracać do swoich przemyśleń, gdy poczuje taką potrzebę.Jego najnowsze dzieło w postaci książki może nosić tytuł Break the Stimulation. Prawdopodobnie będzie to bardziej filozoficzne dzieło z radami odnośnie do życia i dla całej ludzkości. Żeby poczytać sobie trochę mądrości od Kanyego wstarczy wejść na jego Twittera.

Jednym z ciekawszych jego przemyśleń jest to, żeby tuż po przebudzeniu nie zaglądać do smartfona czy internetu i cieszyć się swoją wyobraźnią, o czym w jednym z ostatnich vlogów mówił też Krzysztof Gonciarz.Książka skonstruowana w ten sposób przez Kanyego Westa byłaby niewątpliwie bardzo ciekawym i wyjątkowym tworem - bez względu na jej zawartość merytoryczną, wszak nikt wcześniej tego nie robił. Czas pokaże czy projekt Kanyego przybierze większe i konkretniejsze rozmiary, póki co chyba należy traktować to jedynie jako ciekawostkę.

Źródło: spidersweb

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.