Kanał

Kanał "Wiem co ćpiem" ponownie usunięty z YouTube

"Wiem co ćpiem" to kanał prowadzony przez Mestosława, na którym pojawiają się ciekawostki i informacje na temat substancji psychoaktywnych. Jego celem jest działanie z zasadą redukcji szkód - kanał ma edukować i przestrzegać przed szkodliwością narkotyków. Mimo, że przyświeca mu tak szczytny cel, został zbanowany po raz kolejny.


Jak przyznaje sam autor kanału, jego kariera na YouTube nigdy nie była lekka. We wrześniu 2017 roku postawiono mu ultimatum: albo zamknie kanał, albo zostanie zwolniony z pracy. Mestosław zdecydował się prowadzić kanał. Wkrótce po tym zablokowano jest konto na Facebooku i Instagramie. W grudniu 2017 usunięty został jego kanał na YouTube, jednak szczęśliwie przywrócono go po 11 dniach. O drugim banie Mestosław mówi na swoim pobocznym kanale -  "Vím co čpím".Jego kanał został zbanowany po publikacji filmu na temat aplikacji, która mierzy i bada nałogi użytkowników. Twórca przyznaje, że był zaskoczony, ponieważ film nagrał na prośbę naukowców z Polskiej Akademii Nauk. Aplikacja i badanie, które realizowane jest na jej podstawie, finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Twórca prosi o wsparcie - śledzenie jego mediów społecznościowych, aby nie stracić całkowicie kontaktu, podpisanie petycji, a także wsparcie finansowe na Patronite. Jak przyznaje, YouTube jest jego źródłem utrzymania i przy obecnym stanie rzeczy martwi się o swoją płynność finansową. Miejmy nadzieję, że już wkrótce kanał powróci na YouTube, a Mestosław będzie mógł dalej robić to, na czym zna się najlepiej.

Emilia Wełna

Zawodowo zajmuję się redakcję i korektą, a hobbystycznie pisaniem. Fascynuje mnie nauka, a najwięcej czasu zajmuje granie w GTA i oglądanie "Przyjaciół" na okrągło.