Polscy dziennikarze sportowi otwierają wspólny kanał na YouTube

Polscy dziennikarze sportowi otwierają wspólny kanał na YouTube

"Kanał Sportowy" to nowy projekt polskich dziennikarzy - Michała Pola, Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka oraz Tomasza Smokowskiego. Mężczyźni tworzyć będą materiały o przeróżnych aspektach sportu - począwszy od luźnej publicystyki, a skończywszy na tematyce finansowej. 


YouTube to coraz silniejszy środek przekazu - zauważają to także popularni dziennikarze sportowi, którzy postanowili otworzyć profil o nazwie "Kanał Sportowy". Czwórka rozpoznawalnych person telewizyjnych nie omieszkała podzielić się szczegółami przedsięwzięcia.

Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski poinformowali o nowym projekcie podczas programu "Stan Futbolu". Wspólnie stwierdzili, że mają na ten moment około 20 pomysłów na przeróżne formaty, które mogą już niedługo zadebiutować na YouTube.

Dziennikarze chcą tworzyć materiały dosłownie dla wszystkich. Na kanale znajdzie się więc miejsce zarówno dla fanów polskiej ligi, dla dyscyplin pokroju boksu oraz MMA, a także dla osób interesujących się kwestiami finansowymi sportowej sceny. Różnorodność gwarantowana.

Na "Kanale Sportowym" na ten moment nie ma żadnych filmów, lecz ma się to zmienić już niedługo. Więcej szczegółów odnośnie projektu możecie znaleźć w poniższym materiale (od 61 minuty).W przeciągu minionego roku byliśmy świadkami częściowego przechodzenia person znanych z telewizji do internetu. Idealnym przykładem jest chociażby Maciej Orłoś, który od dłuższego czasu publikuje filmy cieszące się sporą popularnością.

 

Będziecie śledzić poczynania dziennikarzy sportowych na "Kanale Sportowym"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.