Kanał Reżysera Życia przywrócony! YouTuber publikuje osobisty wpis

Kanał Reżysera Życia przywrócony! YouTuber publikuje osobisty wpis

W niedzielę informowaliśmy was o ataku hakerskim na konto Reżysera Życia. Kanał popularnego YouTubera został przejęty w ataku mającym na celu oszukanie użytkowników na kryptowaluty. Z konta zostały przy tym usunięte wszystkie materiały. Dziś kanał wraz z filmami został przywrócony przez moderację serwisu, a twórca podzielił się osobistym wpisem w sprawie.


Atak hakerski na Reżysera Życia był dla twórcy dużym ciosem. YouTuber napisał w niedzielę na swoich mediach społecznościowych, że już od wielu tygodni trwały próby przejęcia jego konta i mimo weryfikacji dwuetapowej, oszustom udało się uzyskać dostęp do panelu twórcy. Po pewnym czasie, kanał wraz ze wszystkimi filmami został usunięty z platformy.

YouTuber szybo podjął odpowiednie kroki kontaktując się z supportem Google. W nocy z poniedziałku na wtorek filmy zaczęły wracać na kanał Reżysera, który podziękował swoim widzom za wsparcie. Twórca w osobistym wpisie przeprosił także za swoją emocjonalną reakcję na atak, a także postanowił odnieść się i przeprosić także tych, którzy zawiedli się w ostatnim czasie na jego produkcjach. Daniel w najnowszym poście pisze m.in.:
Nie jestem ideałem, robię błędy, filmowe i w życiu. Krzywe kadry i czasami krzywe słowa w komentarzach jak puszczą nerwy. Naprawde jestem tylko zwykłym facetem z pasją do filmowania. Nie agencją, domem produkcyjnym. Dziękuję wszystkim, którzy nadal mnie wspierają i pamiętają, że większość filmów stworzyłem za własne pieniądze, nigdy nie błagałem o wyświetlenia i lajk.

W momencie pisania tego artykułu większość filmów powróciła już na kanał Reżysera Życia. Nazwa konta została także przywrócona, jednak w niektórych miejscach nadal widoczny jest nick ustawiony przez hackerów. W najbliższych godzinach sytuacja z kontem Daniela powinna się ustabilizować.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.