Kanał reZigiusza zhackowany? YouTuber odpowiada

Kanał reZigiusza zhackowany? YouTuber odpowiada

Ataki hakerskie w dzisiejszych czasach zdarzają się często, jednak rzadko kiedy dotyczą one czołowych polskich YouTuberów. W ostatnich dniach z taką sytuacją miał spotkać się reZigiusz.


W nocy z 31 maja na 1 czerwca, z kanału Remigiusza zniknęły dwa najnowsze materiały.  O fakcie tym YouTuber chwilę po zdarzeniu poinformował na swoim fanpage:Sprawa była jednak bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać. Dziś na kanale reZigiusza pojawił się film, w którym YouTuber przedstawił jak wyglądała cała sytuacja. Zaraz po zdarzeniu, Remigiusz postanowił włączyć kamerę oraz zrelacjonować co się dzieję. Twórca podejrzewał, że taki stan rzeczy może odpowiadać haker, jednak w związku z wieloma zabezpieczeniami konta, z czasem okazało się to dla niego wręcz niemożliwe.Twórca następnego dnia skontaktował się z Google w celu zidentyfikowania ruchu na kanale. Według relacji Remigiusza, firma nadesłała dziś odpowiedź. W tej nie znalazła się jednak szczegółowa odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę się stało, ale pojawiła się informacja dotycząca tego, że usunięte filmy zostaną wkrótce przywrócone. Kilka chwil temu na Instagramie YouTubera pojawiły się natomiast najnowsze aktualizacje dotyczące wydarzenia. Według relacji, reZigiusz ma już dostęp do filmów, lecz widzowie nie są w stanie ich jeszcze zobaczyć:Rezigiusz przy okazji tego nieprzyjemnego zdarzenia, zachęcił swoich widzów do pilnowania haseł oraz do ich regularnego zmieniania. Biorąc pod uwagę coraz częstsze ataki hakerskie, warto o tym pamiętać.

 

Jeśli w sprawie pojawią się nowe informacje, ten wpis zostanie zaktualizowany.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.