Kanał Masno został zbanowany przez YouTube

Kanał Masno został zbanowany przez YouTube

Kanał Masno był jednym z najgłośniejszych projektów polskiego YouTube w 2020 roku. Dziś w nocy kanał BOXDELA i spółki zniknął z sieci. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?


Kanał Masno wystartował w maju 2020 roku. Przez blisko 8 miesięcy działalności, zebrał on ponad 560 tysięcy subskrypcji. Szczyt popularności kanału należącego do BOXDELA, Rafonixa i innych twórców miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku, gdy Masno wygenerowało blisko 15 milionów odsłon swoich filmów.

W ostatnich dniach pojawiły się pierwsze głosy o nadchodzącym końcu projektu. Rafonix podczas transmisji na żywo wspomniał, że projekt został zakończony i w ciągu najbliższych 10 dni ekipę czeka wyprowadzka ze wspólnego w domu. Gdy Marcin dowiedział się o zniknięciu kanału Masno z sieci, od razu powiedział, że został on najprawdopodobniej usunięty przez BOXDELA. Czy aby na pewno?

Po wejściu na kanał Masno widzimy, że został on zamknięty przez serwis YouTube w związku z naruszeniami warunków korzystania z usługi od Google. BOXDEL potwierdził te informacje na swoim Instagramie pisząc:
Masno zostało zbanowane. Probably jakieś fake flagi. Dziś się dowiemy.Sam koniec projektu, o ile informacje podane przez Rafonixa są prawdziwe, w takim momencie jest dla wielu dziwnym posunięciem twórców kanału, który w ostatnim czasie cieszył się sporym zainteresowaniem. Jeszcze bardziej dziwi fakt, że nie tak dawno BOXDEL ochoczo dzielił się sporymi planami dotyczącymi projektu, po tym jak ekipa osiągnęła niemały sukces sprzedaży swojej płyty "GANG" oraz przeprowadziła kilka udanych koncertów.

 

Co sądzicie o blokadzie kanału i głosach dotyczących końca projektu Masno?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.