Kanał Dominika Bosa został zhakowany i usunięty z YouTube

Kanał Dominika Bosa został zhakowany i usunięty z YouTube

Wczorajszej nocy wydarzył się jeden z najgorszych koszmarów każdego YouTubera. Polski twórca utracił swój kanał, prawdopodobnie na skutek działań hakera. Dokładny powód nie jest jeszcze znany, lecz wiadomo jedno - możliwe, że Dominik swojego kanału nie odzyska.


Przypomnijmy, że główny kanał Dominika Bosa wcześniej znanego jako "Awięc" jeszcze chwilę temu posiadał ponad 300 tysięcy subskrypcji i filmy cieszące się świetną oglądalnością. Twórca od lipca zapowiadał także duży projekt sfinansowany z PatroniteNiestety, wczoraj (2 września) około godziny 3:30 w nocy, wszystkie dotychczas opublikowane przez niego materiały zniknęły z YouTube.


Jak stwierdził sam Dominik, jego konto z początku zostało wykorzystane do zareklamowania kryptowalut. Jednak polityka panująca na platformie nie toleruje tego typu zachowań, dlatego po krótkim czasie serwis postanowił trwale usunąć kanał oraz wszystkie dostępne filmy.

Twórca opublikował spontanicznego vloga, w którym zwięźle opowiedział o nagłej sytuacji i wyjaśnił, że aktualnie jest już w kontakcie z obsługą techniczną YouTube'a. Obecnie nie wiadomo, czy i kiedy Dominik będzie miał szansę przywrócić swoje konto do życia.Oczywiście trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że cała sytuacja niedługo nabierze pozytywnych barw!

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.