Dalsza część dramy - Kamyk vs. PNTCMZ

Dalsza część dramy - Kamyk vs. PNTCMZ

Od kilku dni w środowisku YouTube związanym z piłką nożną, w tym z grą FIFA, wielkie emocje budzi konflikt dwóch twórców. Mowa tutaj o Kamyku i Kubie z kanału PNTCMZ, którzy nagrali na siebie dość ostre materiały. Do sprawy włączyło się kilku innych YouTuberów.


Cała sprawa rozpoczęła się już wiele miesięcy temu. Na początku czerwca tego roku, na kanale PNTCMZ Football pojawił się materiał Kuby, w którym twórca porównywał swoją sprawność fizyczną z tą Cristiano Ronaldo. Jego film w krótkim czasie osiągnął olbrzymią popularność, ale nie uniknął także słów krytyki, odnoszących się głównie do tego, że test został przeprowadzony w amatorski sposób. Już kilka dni później, Kamyk opublikował parodię jego materiału, w którym w humorystyczny sposób wyśmiał praktycznie każdy fragment filmu Kuby. Ten nie zamierzał odpowiadać, lecz na "Instagram Story" pokazał, że przegonił Kamyka w subskrypcjach. Po kilku godzinach opublikowane zdjęcie zniknęło z jego profilu, a do Kamyka napisała osoba współpracująca z Kubą, która napisała YouTuberowi, że nagrał parodię by się wybić.

Minęło sporo czasu, a do Kamyka napisała ta sama osoba. Tym razem przeprosiła i napisała, że od tamtego momentu trochę rzeczy się zmieniło, stawiając przy tym PNTCMZ w raczej negatywnym świetle. Później sprawa ponownie ucichła mimo tego, że Kamyk nadal miał negatywne zdanie o produkcjach Kuby. Pod koniec października bieżącego roku, głośno zrobiło się natomiast o konflikcie Nestera z PNTCMZ. Pierwszy z nich został wystawiony podczas nagrań w Warszawie przez drugiego z nich. Nester również nie szczędził słów na Kubie, który po prostu sobie z niego zakpił. Sytuacja została skomentowana przez Kamyka podczas transmisji na żywo, który opowiedział widzom nieco więcej o twórczości PNTCMZ. Shoty z tej transmisji obiegły internet, a później w większości zostały zablokowane. Do Kamyka odezwało się wiele osób, dziękujących za wypowiedzenie się na temat Kuby i powiedzenia o nim prawdy, przyznając przy tym, że byli przez niego krzywdzeni. Sprawa pomiędzy Nesterem a PNTCMZ nie została wyjaśniona, a pierwszy nie został oficjalnie przeproszony. Z tego powodu kilka dni temu, Kamyk postanowił opublikować mocny film na Kubę:Powyższy materiał zebrał wiele pozytywnych opinii, a w komentarzach odezwało się wiele osób, które o YouTuberze mieli podobne zdanie jak Kamyk. Wszyscy zastanawiali się jednak, czy Kuba odpowie znanemu fifaczowi. Tak też się stało. Dziś na kanale PNTCMZ Football pojawił się film pt. "Odpowiadam Kamykowi - bronie prawdy, ale też przepraszam".

W filmie Kuba odniósł się do ostatnich wydarzeń i filmu Kamyka. Jego materiał został nagrany w dość chaotyczny sposób i polegał na zaprzeczaniu temu, co wspomniał Kamyk. Spora jego część skupiła się na oskarżeniu odnośnie kopiowania materiałów zza granicy. Kuba powiedział, że jedynie się nimi inspirował.Film PNTCMZ został skomentowany przez kilku znanych YouTuberów - w tym przez Lacha oraz N3jxioma.  Ich komentarze w krótkim czasie zdobyły sporą popularność, a chwilę później... zostały usunięte przez Kubę. Patryk napisał:
Niestety, dostałem bana za ten komentarz który zdobył chyba zbyt dużo lajków. Dobrze, że sobie screen zrobiłem ładnie na początku. Co za gość.Po publikacji materiału PNTCMZ, Kamyk odpalił transmisję, podczas której obejrzał materiał YouTubera i go skomentował. W niektórych momentach ostro odpowiadał, tłumacząc o co naprawdę mu chodzi i wyśmiewając nagranie PNTCMZ. Kamyk wspomniał, że na filmie Kuba nie użył żadnych argumentów i nie chce on kontynuacji dramy. Chce jedynie tego, żeby twórca coś zrozumiał i zmienił swoje podejście.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.