Kamerzysta zostaje w areszcie pomimo wpłaconego poręczenia

Kamerzysta zostaje w areszcie pomimo wpłaconego poręczenia

Szczeciński sąd zdecydował, że Kamerzysta pobędzie w areszcie do kolejnej rozprawy. Były twórca internetowy ponadto wpłacił 100 tys. zł poręczenia.


Nie tak dawno informowaliśmy Was o możliwości wyjścia Kamerzysty na wolność pod warunkiem, że ten wpłaci 100 tys. zł poręczenia. Mężczyzna wywiązał się z tego zobowiązania, lecz mimo to wciąż znajduje się w areszcie.

Prokuratura złożyła bowiem zażalenie argumentując, że warunkowe zwolnienie Łukasza W. stanowiłoby przeszkodę w dalszym śledztwie. Niedługo bowiem odbędzie się przesłuchanie pokrzywdzonego 18-latka, nad którym znęcał się Kamerzysta i istnieją obawy, iż influencer w jakiś sposób wpłynie na jego zeznania jeśli znajdzie się na wolności.

 Tak sprawę wyjaśnia Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie:
W ocenie sądu II instancji jedynie areszt tymczasowy zabezpieczy prawidłowy tok postępowania sądowego, w którym kluczowe będzie przesłuchanie pokrzywdzonego. Zdaniem sądu oskarżony przebywając na wolności, mógłby wpływać bezpośrednio lub za pośrednictwem innych osób na postawę świadka, aby skłonić go do złożenia zeznań określonej treści, a dla siebie korzystnych.

Kamerzysta przebywa w areszcie od kwietnia bieżącego roku i na razie nie wiadomo, kiedy go opuści.

 

Co sądzicie o decyzji sądu w sprawie Kamerzysty? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.