Kamerzysta ze złotą płytą i 1 miejscem na OLiS

Kamerzysta ze złotą płytą i 1 miejscem na OLiS

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy was o sprzedażowym sukcesie płyty Kamerzysty Kruszwila. "Afirmacja", bo taką nazwę nosi nowy album YouTubera, osiągnęła tymczasem status złotej płyty oraz zdobyła pierwsze miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS)!


Muzyka Kamerzysty w internecie budzi niezwykle skrajne emocje. Przez wielu jest wyśmiewana, ale wątpliwości nie ulega fakt, że zdobywa olbrzymią popularność. Rzesze młodych fanów, nawet dziesiątki milionów wyświetleń i równie wiele pozytywnych komentarzy od widzów. Wraz z premierą debiutanckiego albumu, która miała miejsce 12 września, śmiało stwierdziliśmy, że płyta osiągnie wszelkie rekordy sprzedaży.Tak też się stało. Ponad 20 tysięcy krążków sprzedanych w ramach preorderu i problemy z uzupełnieniem wyprzedanych zapasów płyty "Afirmacja" w salonach Empik, świadczą o skali popularności jaką zdobył wokół siebie Kamerzysta. Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, że płyta pokryła się złotem, a album YouTubera jest najlepiej sprzedającym się albumem w okresie od 6 do 12 września tego roku w całej Polsce.

Źródło: OLiS


YouTuber swoim debiutanckim albumem wyprzedził tym samym pod względem sprzedaży płyt w ww. okresie w Polsce m.in. premierowy albumu "Bohema" Gedza, a także takich artystów jak: BonSoul, Taco Hemingway, Sarius, Dawid Podsiadło czy Kult. Warto także wspomnieć, że Kamerzysta został tym samym trzecim YouTuberem, którego płyta znalazła się na pierwszym miejscu OLiS. Wcześniej udało się tego dokonać Young Multiemu, kiedy to w grudniu 2017 roku album "Nowa Fala" osiągnął najwyższą pozycję w kraju, a także Gimperowi w sierpniu 2016 roku, kiedy pod pseudonimem Gimpson zdobył pierwsze miejsce za sprawą premiery albumu "Niepowstrzymany".

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.