Kamerzysta trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Kamerzysta trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

Kilka dni temu informowaliśmy was o głośnej sprawie Kamerzysty, który na jednym ze swoich filmów znęcał się nad niepełnosprawnym chłopakiem. Sprawą szybko zajęła się policja oraz prokuratura. Jakie są nowe wieści w sprawie?


Jak informuje Radio Szczecin, YouTuber trafił na miesiąc do aresztu, a na jego dwóch współpracowników nałożono dozór policyjny. Trójka twórców odpowiedzialnych za znęcanie się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem usłyszała zarzuty. Za ten karygodny czyn, o którym mówił cały internet, grozi im do ośmiu lat więzienia.Ja podaje portal gs24.pl, nie wykluczone, że prokuratura postanowi zaskarżyć decyzję sądu, mając na celu skrócenie aresztu, ale najpierw musi poczekać na pisemne uzasadnienie.

W rozmowie z Radiem Szczecin prokurator Alicja Macugowska-Kyszka mówi, że ofiara miała obiecane 10 tysięcy złotych od twórców filmu. O szczegółach nagrania w rozmowie z Onetem opowiedział sam jego bohater, który zarządał usunięcia materiału po jego publikacji, a w zamian usłyszał, że film zostanie usunięty, ale za kilka miesięcy. Po interwencji służb oraz masowym zgłaszaniu filmu przez użytkowników, film zniknął z sieci. 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.